Başbakan Erdoğan ve Kadir İnanır arasında ilginç 'Gezi' diyaloğu

Başbakan Erdoğan ve Kadir İnanır arasında ilginç 'Gezi' diyaloğu
Başbakan Erdoğan ve Kadir İnanır arasında ilginç 'Gezi' diyaloğu
Akil İnsanlar'la yaptığı final toplantısına oyuncu Kadir İnanır'la Başbakan Erdoğan arasındaki Gezi diyaloğu damga vurdu.

Başbakan Tayyip Erdoğan ’ın, çözüm sürecine yönelik 2 aylık saha çalışmalarını tamamlayan Akil İnsanlar ile dünkü final buluşmasında, Gezi Parkı eylemleri de gündeme geldi.

Erdoğan’ın, ‘Burada bunun için toplanmadık’ uyarısına karşın heyetteki bazı isimler Gezi eylemlerindeki hükümetin tutumuna ilişkin eleştirilerini dile getirdiler.

Toplantıya özellikle Başbakan Erdoğan ile sanatçı Kadir İnanır arasındaki diyalog damgasını vurdu.

Erdoğan'dan Akil İnsanlara: Lütfen Gezi Parkı olayını buraya taşımayın


Erdoğan, Gezi eylemlerine yönelik sert çıkışlarıyla ilgili “Burada çok yumuşak konuşuyorsunuz, her zaman böyle konuşsanız” diyen İnanır’a, “Buradaki sohbet toplantısı, biz bizeyiz. Ama dışarıda topluma konuşmak ayrı. Sen Kadir İnanır’sın, filmlerindeki rolün ile buradaki durumun aynı mı?” diye yanıt verdi. Erdoğan’ın bu esprili yanıtı salonda gülüşmelere yol açtı.

Erdoğan, özellikle “üslup” konusunda gelen eleştirilere, “O olaylar bildiğiniz gibi değil. Bilmediğiniz şeyler var. Bir komplo vardı. Tabii ki sert konuşacağız” diye yanıt verdi. ( Hürriyet )

İşte Akillerin Erdoğan'a sunduğu rapor


  http://www.radikal.com.tr/1139340113934019

  YORUMLAR
  (19 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yakismislar................ - opal

  Bu tarihten sonar benim icin Kadir Inanir.. Orhan Gencebay, Hulya Kocyigit isminde sanatci yok. Tayyip amcalariyla yakin komsu olsunlar

  ... - Selosl

  Lafa bak yaa, koskoca başbakan neler diyor :))) Rol yaptığını itiraf ediyorsun yani.

  Eğer düşünmezsen komplo vardır mantığı. - kargıyel

  Üzerinde düşününce, toprağını biraz kazıyınca direnişin altında kendi neo muhafazakar uygulamalarının çıkacağını biliyor.O yüzden komplo kavramına sığınıyor. Bir şeylerin komplo olduğunu söylemek; kendini her şeyden aşkın bir doğru olarak sunmakla eş değerdir.Oysa ki; kendi sözleriyle: Biz doğrunun da yanlışın da kim olduğunu iyi biliriz.

  Tutuklanan bir komplocu görmedik - karl.marx

  Öldürülen ve tutuklanan suçsuz gençlerden başka bir şey göremedik, madem ki komplo var hani nerde faiz lobicileri, gücünü geçirebildiğine anlaşılan...

  "dik erdogan" - keryil

  rol kesermis meger! dik. samimi. guclu. ama tatar ramazan kadar rolmus meger. oldugun gibi gorun, gorundugun gibi ol filan diye bir sey vardi? "ben halkin iradesiyim" vardi, halkin iradesi rol yapan haliniz mi rol yapmaz haliniz mi acaba?

  Demokrasi sorunu yaşıyoruz - ismet65

  Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı olayını buraya taşımayın, O başka bir şey diyor. Bilakis Gezi Parkı, barış ve demokrasi sürecinin bir parçasıdır. Gezi Parkı olayı da bir demokrasi sorunudur. Yeni Anayasa yapılsaydı ve demokrasi önündeki tüm engeller kaldırılsaydı, bugün bunları yaşamazdık. Demokratik yollardan insanlar istemlerini ve düşüncelerini halen dile getiremiyorlar. Yürüyüş ve mitinglerin polis şiddetiyle nasıl bastırıldığını herkes gördü ve halen görüyor.

  rol yaptığının kanıtı? - drcureklibatur

  erdoğan'ın kadir inanır'a "sen de filmlerde farklı günlük hayatında farklısın" yollu cevabından ben erdoğan'ın toplum önünde rol yaptığını kabul ettiğini anlıyorum.