Başbakan Erdoğan ve Kadir İnanır arasında ilginç 'Gezi' diyaloğu

Başbakan Erdoğan ve Kadir İnanır arasında ilginç 'Gezi' diyaloğu
Başbakan Erdoğan ve Kadir İnanır arasında ilginç 'Gezi' diyaloğu
Akil İnsanlar'la yaptığı final toplantısına oyuncu Kadir İnanır'la Başbakan Erdoğan arasındaki Gezi diyaloğu damga vurdu.

Başbakan Tayyip Erdoğan ’ın, çözüm sürecine yönelik 2 aylık saha çalışmalarını tamamlayan Akil İnsanlar ile dünkü final buluşmasında, Gezi Parkı eylemleri de gündeme geldi.

Erdoğan’ın, ‘Burada bunun için toplanmadık’ uyarısına karşın heyetteki bazı isimler Gezi eylemlerindeki hükümetin tutumuna ilişkin eleştirilerini dile getirdiler.

Toplantıya özellikle Başbakan Erdoğan ile sanatçı Kadir İnanır arasındaki diyalog damgasını vurdu.

Erdoğan'dan Akil İnsanlara: Lütfen Gezi Parkı olayını buraya taşımayın


Erdoğan, Gezi eylemlerine yönelik sert çıkışlarıyla ilgili “Burada çok yumuşak konuşuyorsunuz, her zaman böyle konuşsanız” diyen İnanır’a, “Buradaki sohbet toplantısı, biz bizeyiz. Ama dışarıda topluma konuşmak ayrı. Sen Kadir İnanır’sın, filmlerindeki rolün ile buradaki durumun aynı mı?” diye yanıt verdi. Erdoğan’ın bu esprili yanıtı salonda gülüşmelere yol açtı.

Erdoğan, özellikle “üslup” konusunda gelen eleştirilere, “O olaylar bildiğiniz gibi değil. Bilmediğiniz şeyler var. Bir komplo vardı. Tabii ki sert konuşacağız” diye yanıt verdi. ( Hürriyet )

İşte Akillerin Erdoğan'a sunduğu rapor