Başbakan Erdoğan'a 'Altın Arı' ödülü

Başbakan Erdoğan'a 'Altın Arı' ödülü
Başbakan Erdoğan'a 'Altın Arı' ödülü
Bal Tanıtım Derneği, '2013 Altın Arı Ödülü'nü Başbakan Erdoğan'a vereceğini açıkladı. Dernek Başkanı, daha önce ödülü incelettiği Erdoğan'ın 'bu ödül için ne yaptım?' diye sorduğunu sorduğunu söyledi.

ADANA - Bal Tanıtım Derneği Başkanı Ömer Arasan, tanıtım çalışmaları kapsamında balı en iyi tanıtan ya da sektöre en çok katkı yapan kişi ve kuruluşlara verilen ’Altın Arı Ödülü’nü bu yıl Başbakan Erdoğan ’a vereceklerini açıkladı.

Heykeltıraş Mükremin Şahiner tarafından tasarlanan "Altın Arı Ödülü”nünü ilki’Bal’ filmi ile birçok ödül alan ve balın tanıtımına önemli katkı sağlayan yönetmen Semih Kaplanoğlu’na 2011’de verilmişti.

Ömer Arasan, 81 ildeki Arıcılar Birliği tarafından yapılan anketle 2013 Altın Arı Ödülü’nün de balın tanıtımına ve sektöre sağladığı katkılar dolayısı ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’a verilmesine karar verildiğini açıkladı.

“ERDOĞAN, ‘BUNUN İÇİN NE YAPTIM’ DİYE SORDU”
Ödül ile ilgili olarak İstanbul ’da Feshane’de arıcılıkla ilgili yapılan bir toplantıda Başbakan Erdoğan’a bilgi verildiğini söyleyen Arasan “Sayın Başbakanımız ödül almak için ne yaptığını sordu. Biz de katkılarını anlattık. Başbakanımız gurur ve onur duyacağını, ödül heykelciğini çok beğendiğini söyledi. Ödülü eğer gelirse 14-21 Nisan arasında bir gün yapacağımız ’Narenciye Balı Hasat Töreni’nde Sayın Başbakanımıza vermek istiyoruz." dedi.

Bu yıl sektördeki en yaşlı arıcıya ve sektöre katkı yapan 10 kuruluşa da ’Onur Ödülü’ vereceklerini kaydeden Arasan, tüm Arıcılar Birlikleri ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüklerine yazı yazdıklarını, en yaşlı arıcının bildirilmesini istediklerini söyledi.

DHA - Yusuf BAŞTUĞ