Başbakan Erdoğan'dan muhabire bayram harçlığı

Başbakan Erdoğan'dan muhabire bayram harçlığı
Başbakan Erdoğan'dan muhabire bayram harçlığı
Bayram namazı çıkışı gazetecilere açıklama yapan Başbakan Erdoğan, açıklamaları sonrası bayramını kutlayarak harçlık isteyen muhabiri kırmadı. Muhabirin bu davranışı sanal alemi karıştırdı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Kurban Bayramı namazını Mimar Sinan Camisi'nde kıldı.

Erdoğan namaz sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Soru-cevap kısmının sonunda TGRT muhabiri Sultan Akten Başbakan Erdoğan ’a “Sabahtan beri burada sizi takip ediyoruz. Anne babamızla bayramlaşamadık. Bayram geleneklerimiz var malum. Arkadaşlar müsaade ederlerse ben ilk bayramlaşmamı sizinle yapmak ve bayram harçlığımı da babamın yerine sizden almak istiyorum” dedi.Muhabirin bu talebine gülerek yanıt veren Erdoğan “Ya yanımda çok para yoksa ne yapacağım” dedi. Muhabire 50 TL veren Erdoğan gazetecilerin bayramını kutlayarak cami önünden ayrıldı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ

Kadın muhabirin Başbakan Erdoğan'dan harçlık istemesi sosyal medyada tartışmalara neden oldu. Akten'in davranışı için 'basın etiğine aykırı' olduğunu iddia ederek tepki gösterenlere muhabiri destekleyenler  'hoş bir bayram anısı' savunmasıyla karşılık verdiler.

Erdoğan: Nasıl böyle bir şey yaparlar anlamıyorum

 

MUHABİR DE YAZDI

Akten gelen tepkiler üzerine twitter'dan yaptığı açıklamada "Basbakan dan harçlık aldığım için Yandaş diyenler olmuş.kendime bile muhalifim ben arkadaslar;)habere magazin de dahildir ben isimi yaptım!! Sabah 6'da Başbakan'ın evinde olucam. Madem 5'te kalkıcam, Başbakan'dan bayram harçlığı almazsam Sultan değilim :)"  dedi.