Başbakan Erdoğan'dan muhabire bayram harçlığı

Başbakan Erdoğan'dan muhabire bayram harçlığı
Başbakan Erdoğan'dan muhabire bayram harçlığı
Bayram namazı çıkışı gazetecilere açıklama yapan Başbakan Erdoğan, açıklamaları sonrası bayramını kutlayarak harçlık isteyen muhabiri kırmadı. Muhabirin bu davranışı sanal alemi karıştırdı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Kurban Bayramı namazını Mimar Sinan Camisi'nde kıldı.

Erdoğan namaz sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Soru-cevap kısmının sonunda TGRT muhabiri Sultan Akten Başbakan Erdoğan ’a “Sabahtan beri burada sizi takip ediyoruz. Anne babamızla bayramlaşamadık. Bayram geleneklerimiz var malum. Arkadaşlar müsaade ederlerse ben ilk bayramlaşmamı sizinle yapmak ve bayram harçlığımı da babamın yerine sizden almak istiyorum” dedi.Muhabirin bu talebine gülerek yanıt veren Erdoğan “Ya yanımda çok para yoksa ne yapacağım” dedi. Muhabire 50 TL veren Erdoğan gazetecilerin bayramını kutlayarak cami önünden ayrıldı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ

Kadın muhabirin Başbakan Erdoğan'dan harçlık istemesi sosyal medyada tartışmalara neden oldu. Akten'in davranışı için 'basın etiğine aykırı' olduğunu iddia ederek tepki gösterenlere muhabiri destekleyenler  'hoş bir bayram anısı' savunmasıyla karşılık verdiler.

Erdoğan: Nasıl böyle bir şey yaparlar anlamıyorum

 

MUHABİR DE YAZDI

Akten gelen tepkiler üzerine twitter'dan yaptığı açıklamada "Basbakan dan harçlık aldığım için Yandaş diyenler olmuş.kendime bile muhalifim ben arkadaslar;)habere magazin de dahildir ben isimi yaptım!! Sabah 6'da Başbakan'ın evinde olucam. Madem 5'te kalkıcam, Başbakan'dan bayram harçlığı almazsam Sultan değilim :)"  dedi.

 


  http://www.radikal.com.tr/115575411557544

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Başbakana 30 metreden fazla yaklaşmak - gorkemgercek

  Başbakana soru sormayı geçtim, 30 metreden fazla yaklaşabilmek için hangi niteliklere sahip olmak gerekiyor bir düşünün (kafanızdan bir sayın)... hiç biri erdem değildir heralde.

  ... - Selosl

  Ama konu para olunca her şey mübahtır değil mi? Para söz konusu olunca kılıf önceden hazır olur zaten.

  Isini Yapmis! - user1107643

  Ben isimi yaptim diyor ya, ben de soruyorum o zaman: Senin isin basbakandan bayram harcligi almak mi?

  O Mühabiri kutluyorum - velmas75

  Güzel bir Uslup la baramın maneviyatını vurgulayıp Başbakanla bayramlaşması ve harçlık istemesi çok yerinde bir davranış olmuş.