Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Pakistan'dan dönen Erdoğan gündeme dair açıklamalarda bulunuyor

 

Konuşmasında Pakistan'da karşılaştığı sevgi gösterilerinden söz eden Erdoğan, "Tarihleri boyunca Türkiye ile Pakistan dünyaya örnek olacak bir dayanışma ve kardeşlik sergilediler" dedi. Hafta sonu yaptığı Karadeniz gezisinde de ilgiyle karşıladığını anlatan Erdoğan, şunları söyledi:

* Daha bu yola çıkarken, milletimize bir söz verdik. Mahcup olmayacağız dedik, etmeyeceğiz dedik. milletimize ülkemize hayal kırıklığı yaşatmayacağız dedik. 11 yıldır hükümet görevimizde bu sözümüzü tuttuk. Mahcup olmadık, etmedik. Buradan aziz milletime bizi ekranları başında izleyen tüm kardeşlerime bir kez daha bunun sözünü veriyorum.

* Milletim gönlünü ferah tutsun. Biz her zaman hakkı söylemeye, doğruya doğru eğriye eğri demeye devam edeceğiz. Halkın önünde hesaba çekileceğimizi biliriz. Mahşer de hesaba çekileceğimizi de biliriz. Her adımı bu anlayışla bu korkuyla atarız. Bizi bu makamlara getiren, on bir yıl bizi burada tutan en başta dürüstlüğümüzdür. Yolsuzluklar karşısındaki sert tavizsiz duruşumuzdur. AK Parti yolsuzluklara göz yummaz.

Demirtaş: İlk dakika istifa etmeliydiler


* Gezi olayları denilen sokak eylemleri başladı. Uluslararası medya Ankara ’ya adeta kamp kurdu. Bir yandan uluslararası medya, bir yandan ulusal medya, bir yandan de sosyal medya, Türkiye’yi dünyaya karalamaya başladı. Bu vatana ihanettir. Bunu acımasızca yaptılar. Apaçık bir ihanete, ekonomik suikasta bu dönemde şahit olduk. Sadece faizin yükselmesinden Türkiye’nin kaybı 2 milyar doları aştı.

* Hamdolsun Gezi'de istedikleri başarıyı elde edemediler. Ekim ayından beri Türkiye parlak bir dönem yaşıyor. Turizm ve ihracatta rekor kırdık. Daha da önemlisi Diyarbakır’da son derece muhteşem, umut verici bir açılış töreni yaptık. Sayın Mesut Barzani buraya geldi. 38 yıldır vatanından ayrı kalmış Şivan Perwer’in, değerli sanatçımız İbrahim Tatlıses’in katılımıyla bir açılış yaptık. İnsanlar orada sevinç gözyaşları döktüler. Çözüm sürecinin nasıl hızlı yol aldığını görenler umutlandılar. Geçen haftadan itibaren en başta çözüm sürecini hedef alan bir suikast girişimi yapıldı. Gezi’de mayıs ayının başarıları sabote edilmek istendi. 17 Aralık’ta da Diyarbakır’a suikast düzenlenmek istendi. Burada hedef sadece çözüm süreci de değil. Bir paket hazırladılar, içine birbirinden farklı dosyalar koydular. Kamuoyunu etkilemek için yolsuzluk paketine koydular. CHP ’yi, TÜSİAD’ı sermaye kuruluşlarını öne sürerek, yolsuzluk iddialarıyla gündemi meşgul ettiler. Arka planda Diyarbakır’ın, Oslo’nun, Mavi Marmara’nın, 7 Şubat’ın ve Halkbank’ın intikamını almak için hazırladılar bunları.

CANLI YAYIN