Başbakan Erdoğan'dan taziye ziyareti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 19 Ocak'ta uğradığı silahlı saldırıda ölen AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in ailesiyle Türkiye Ermenileri Patriği 2. Mesrob'a taziye ziyaretinde bulundu.

İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 19 Ocak'ta uğradığı silahlı saldırıda ölen AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in ailesiyle Türkiye Ermenileri Patriği 2. Mesrob'a taziye ziyaretinde bulundu.
Erdoğan, Dink ailesinin Bakırköy'deki evine dün akşam saat 18.05'te geldi. Dink'in eşi Rakel Dink ve diğer aile üyelerine baş sağlığı dileklerini ileten Erdoğan, bir saati aşkın süre kaldığı evden çıktıktan sonra el sallayarak vatandaşlara "Geçmiş olsun" dedi. Vatandaşlar da Erdoğan'a sevgi gösterilerinde bulundu. Erdoğan, daha sonra Kumkapı'daki Ermeni Patrikhanesi'nde Patrik 2. Mesrob'la bir araya geldi. Başbaka'nın Mesrob'la görüşmesi yaklaşık 20 dakika sürdü.
Taziye ziyaretlerine, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Vali Muammer Güler, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve AKP İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu da katıldı. Her iki ziyaret de basına kapalı olarak gerçekleştirildi.