Başbakan Erdoğan'ın gazi akrabası kürsüde zor anlar yaşadı

Başbakan Erdoğan'ın gazi akrabası kürsüde zor anlar yaşadı
Başbakan Erdoğan'ın gazi akrabası kürsüde zor anlar yaşadı
Gaziler Günü nedeniyle Rize'de düzenlenen törende konuşan Dumankaya köyü muhtarı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın akrabası Kıbrıs gazisi İsmail Erdoğan, aşırı heyecanlanınca zor anlar yaşadı.

RİZE - Gaziler Günü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Rize Valisi Nurullah Çakır, Jandarma Komutanı Albay İsmet Cansaran, Belediye Başkanı AK Partili Halil Bakırcı ile gaziler ve yakınları katıldı. Atatürk anıtına çelenk sunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda kürsüye gaziler adına konuşma yapmak için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın köyü Dumankaya’nın muhtarı ve akrabası Kıbrıs gazisi İsmail Erdoğan çağrıldı.

Ülkenin tarihinin şanlı şehit ve gazilik destanları ile dolu olduğunu belirten Erdoğan, "Her Türk evladı bu onura sahip olabilmek için vatanı, milleti, bayrağı, namusu, milli ve dini değerleri için savaşmayı kendisi için ulaşabileceği en büyük değer olarak görür. Kurtuluş savaşları bunların en büyük örneklerindendir" dedi.HEYECANLANDI

İsmail Erdoğan, metinden okuduğu konuşması sırasında 2002 yılında hükümetin çıkardığı bir yasa ile 19 Eylül’ün Gaziler Günü olarak ilan edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken heyecanlandı. Söyleyeceklerini karıştıran muhtar İsmail Erdoğan, konuşmasını güçlükle tamamlayıp kürsüden indi. Tören, daha sonra günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunmasıyla devam etti. (Muhammet KAÇAR/DHA)