Başbakan Erdoğan'la Fethullah Gülen telefonda ne konuştu?

Başbakan Erdoğan'la Fethullah Gülen telefonda ne konuştu?
Başbakan Erdoğan'la Fethullah Gülen telefonda ne konuştu?
Geçtiğimiz hafta rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Fethullah Gülen'in, kendisini 'Geçmiş olsun' dileklerini iletmek için arayan Başbakan Erdoğan'la arasındaki telefon görüşmesini, Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı yazdı...

Radikal.com.tr – Geçtiğimiz hafta rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve 12 saat müşahede altında kaldıktan sonra taburcu olan Fethullah Gülen’in, kendisini ‘Geçmiş olsun’ dileklerini iletmek için arayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'la arasında geçen telefon görüşmesinin ayrıntılarını, Zaman gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı yazdı…

Dumanlı, Fethullah Gülen’in “ani bir ritim bozukluğu, tansiyon, nabız” nedeniyle ve ambulansla hastaneye kaldırıldığı ilk anlardaki endişeli bekleyişi aktardıktan sonra hastaneden olumlu haberler gelmesine rağmen kaygılı telefonların ardı ardına gelmeye devam ettiğini belirtiyor.

Gülen’in sabaha kadar hastanede kaldığını ve taburcu edildikten sonra ilk sorularından birinin Zaman gazetesinin tirajına dair olduğunu anlatan Dumanlı, ilginç bir gözlemini de aktarıyor: “Ülkedeki meselelerden bahis açılınca aritmi tekrar nüksediyor, tansiyonu tekrar yükseliyor…”


ERDOĞAN’IN TELEFONU

Dumanlı’nın yazısındaki en ilginç detay ise Başbakan Erdoğan ’ın ‘Geçmiş olsun’ telefonuna ilişkin…

Gülen’in rahatsızlığının duyulmasının ardından ilk arayanlardan birinin Başbakan Erdoğan olduğunu aktaran Dumanlı şöyle devam ediyor: “Zarif bir ses tonuyla ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu. Hocaefendi de aynı zarafetle Sayın Başbakan’ın hatırını sordu, ‘Zahmet buyurdunuz...’ dedi. Söz sırası dualaşmaya gelmişti. İkisi de hem dua istedi birbirinden, hem dua ettiler birbirlerine. Görülmeye, duyulmaya, düşünmeye değer bir tabloydu. Uzaktan bu manzarayı izleyebilseydiniz, eminim, ‘Yahu işgüzarlar! Artık aradan çekilin ki fitne ateşi sönsün!’ diyecektiniz. Öyle samimi, öyle halisane bir iletişim vardı ortada...”

Dumanlı bu telefon görüşmesinin ardından Gülen’in Erdoğan için, “Sesi çok güzel geliyordu...” dediğini de aktarıyor.


Ekrem Dumanlı’nın bugünkü Zaman gazetesinde yer alan yazısının tamamı şu linkten okunabilir:
‘Geçmiş olsun’