Başbakan gitti 'olağan şüpheli' serbest bırakıldı

Başbakan gitti 'olağan şüpheli' serbest bırakıldı
Başbakan gitti 'olağan şüpheli' serbest bırakıldı
Başbakan Davutoğlu'nun mitingi öncesi gözaltına alınan olağan şüpheli İbrahim Alıcı, Davutoğlu gittikten sonra serbest bırakıldı.

RADİKAL-Osmaniye Emniyet Müdürlüğü'nde 5.5 saat tutulan İbrahim Alıcı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Osmaniye'den ayrılmasının ardından serbest bırakıldı. Serbest kaldıktan sonra açıklama yapan İbrahim Alıcı, Osmaniye Emniyet Müdürlüğü'nde maruz kaldığı uygulamayı dile getirdi.

"KANAT HAVALANDIM İFADEM ALINDI"

Güvenlik Şube Müdürlüğünden 4 sivil memurun sabah saat 11.00'de evine geldiğini söyleyen Alıcı, gözaltı sürecini şöyle anlattı: Gelen arkadaşlar savcılık talimatı ile ifademi alacaklarını beyan ettiler. Alıp Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne götürdüler. Orada Başbakan Davutoğlu'nun helikopterinin inmesine müteakip darp-cebir ve işkence raporu alındı. Daha sonra ise Başbakan Davutoğlu'nun helikopterinin kalkmasınI müteakip ifadem alındı. Başbakan'ın Osmaniye'ye gelip ayrıldığını da telsiz anonslarından fark ettim. Kanat indi, Kanat havalandı gibi anonslar geçti. Saat 11.00'da evden aldılar saat 16.15'de çıkış raporu alıp beni çarşıya bıraktılar. Başbakanın konuşması bitene kadar ifadem alınmayıp, helikopterle buradan ayrıldığı anonsundan sonra ifadem alındı."

Ahmet Davutoğlu’nun Osmaniye mitingi öncesi hakkında yürütülen soruşturma gerekçe gösterilerek gözaltına alınan İbrahim Alıcı, Başbakan'ın şehirden ayrılmasının ardından, yani 5.5 saat sonra serbest bırakıldı.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ’ın geçen yıl Başbakan olarak geldiği Osmaniye mitinginde açtığı pankart nedeniyle hakkında dava açılan 36 yaşındaki İbrahim Alıcı, bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Osmaniye mitingi öncesi hakkında yürütülen soruşturma gerekçe gösterilerek gözaltına alındı.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE-DHA