Başbakan harçlık beğendiremedi!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı'nı İstanbul'da karşıladı.

İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı'nı İstanbul'da karşıladı. Başbakan bayram namazını dün gençliğini geçirdiği Kasımpaşa'daki Piyalepaşa Camii'nde kıldı. Erdoğan burada vatandaşlardan Kızılay'ın Güney Asya'daki felaketzedeler için açtığı kampanyaya destek vermelerini istedi.
Erdoğan, imkanı olan vatandaşları, Kızılay'ın kampanyasına destek vermeye ve Başbakanlık Acil Durum Merkezi'nin açtığı hesap numaralarına yardımda bulunmaya çağırdı. Erdoğan, sivil toplum örgütleri ve Kızılay ile birlikte 5 Şubat'ta bölgeye gideceklerini ve toplanan yardımları bizzat teslim edeceğini de söyledi.
Eşine çiçek aldı
Erdoğan, daha sonra Kulaksız Mezarlığı'na geçerek, babası Ahmet Erdoğan'ın mezarını ziyaret etti. Kayınpederi Cemal Gülbaran ve kayınvalidesi Hayriye Gülbaran'ın Karacaahmet Mezarlığı'ndaki kabirlerini de ziyaret eden Erdoğan, eşi Emine Erdoğan'a 5 YTL'lik çiçek aldı. Erdoğan, Üsküdar'daki evine dönüşte ise bayram harçlığı bekleyen çocuklarla karşılaştı. Başbakanlık korumaları, bir süre sonra evin önünde kuyruğa giren çocuklara 1 veya 2 YTL bayram harçlığı dağıttı. Harçlıklarını alan bazı çocuklar, geçen bayram 5'er milyon lira dağıtıldığını belirterek, bu bayram dağıtılan parayı az bulduklarını söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7353167353160

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.