Başbakan: Kaç çocuk var? Yusuf İslam: Sizin öneriyi 2'ye katladık!

Başbakan: Kaç çocuk var? Yusuf İslam: Sizin öneriyi 2'ye katladık!
Başbakan: Kaç çocuk var? Yusuf İslam: Sizin öneriyi 2'ye katladık!
Cambridge'a cami yapılması için destek isteyen ünlü müzisyen Yusuf İslam, Başbakan Erdoğan'la bir araya geldi. İslam, Erdoğan'ın "Kaç çocuğun var?" sorusuna "Sizin önerinizi ikiye katladım, 6 çocuğum var" diye yanıt verdi.

ANKARA - Cambridge'da yapımına başlanacak camiye ekonomik destek sağlamak için Türkiye 'ye gelen Yusuf İslam, Başkent’te temaslarda bulundu. Sabah saatlerinde Meclis’i ziyaret eden İslam, daha sonra Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’la bir araya geldi.
Yusuf İslam, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Başbakanlık'ta kabul edildi. Yaklaşık 1 saat süren görüşmede yapılacak cami için ekonomik destek istediği öğrenildi.
Görüşmede Başbakan Erdoğan ile Yusuf İslam arasında ilginç diyaloglar da yaşandı.
Sık sık üç çocuk tavsiyesi veren Erdoğan, Yusuf İslam’a kaç çocuğu olduğunu sordu. İslam, “Sizin önerinizi biliyorum. 6 çocuğum var, sizin önerinizi ikiye katladım” dedi.
Cambridge Cami Projesi heyeti, cuma namazını Başbakanlık yerleşkesindeki mescitte kıldı.
Ünlü müzisyen Cat Stevans, İslamiyeti seçtikten sonra adını Yusuf İslam olarak değiştirmişti. (Ajanslar)


  http://www.radikal.com.tr/1144637114463712

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ümmet - likapa

  ümmet ne kadar çok olursa o kadar yere sağlam basar.

  bilmeyen - acipayamli2

  Tabi Hz. Muhammed'in şu hadisini bilen Yusuf İslam'a bu soruyu sormak, bizim burdaki bilmeyenler tarafından garipsenir. ?Evlenin, çoğalın. Kıyamet günü ben sizin çokluğunuzla iftihar ederim.?

  İçimizdeki İrlandalılar - ibretnüma

  Sevgili arkadaşımız "bizim" (İslam) içimizde çalışan, helal yoldan ayrılmayanların olmadığını ima etmiş ama merak etme baya varlar. Sizin gibi geçimsiz de değiller ki bolca çocuk yapabiliyorlar zira insani ilişkiler konusunda da baya iyiler sizlerden.

  ... - Selosl

  Zaten kadınlar da seri üretim yapan fabrikalardı ya.

  acaba??? - sehzade mustafa

  merak ediyorum bir gün başbakan'ın bu yakışıksız soruları, kısır olan bir kişi denk geldiğinde ve o kişi kısır olduğunu yüzüne söylediğinde, o an ne hissedecek? bu zamana kadar çocuk sahibi olmak için çalmadık kapı bırakmamış ama çocuğu olamamış insanlara her seferinde ne kadar acı yaşattığını acaba anlayabilecek mi? hiç sanmıyorum...

  Islam'a evet - Ari Zerdüst

  Suriye sinirinda cocuklar gidasizliktan,susuzluktan kiriliyor.Ölümleri durdurmak icin ilac bulunmuyor.Erdoganda sinirin ötesindeki akrabalarina yardim eli uzatmak istiyen kürtlere siniri kapatmis engel cikariyor.Fakat bu islam gelince de tüm kapilar acik.Islamiyeti Kürtlerden ögrenenler simdi kalkmis islam adina zulüm uyguluyor.

  tuhaf ikili - MaryPoole

  Yusuf İslam senin inancına saygısı olan ve samimiyetine inanan insanları bu kareyle şüpheye götürdün.