Başbakan pırlanta ortaklığı konusuna girmedi!

Başbakan pırlanta ortaklığı konusuna girmedi!
Başbakan pırlanta ortaklığı konusuna girmedi!

Tayyip Erdoğan, dünkü AKP aday tanıtım toplantısında konuştu. FOTOĞRAF: HAKAN GÖKTEPE / AA

‘AKP  İslamcı partidir’ diyenlere kızdı
ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile girdiği Ekrem Tosun polemiğiyle ortaya çıkan oğlu Bilal Erdoğan’la gelini Sema Erdoğan’ın Atagold Kuyumculuk Ticaret A.Ş.’deki ortaklığı konusunda hiç bir şey söylemedi. Erdoğan, “AK Parti İslamcı partidir” diyenlere de kızdı.
Erdoğan, dün düzenlenen AKP’nin ‘Tüm Türkiye Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı bir saat 10 dakika süren konuşmasında Kılıçdaroğlu’nun sorusu üzerine, “Tanımam” dediği, ancak oğlu Bilal Erdoğan’la gelini Sema Erdoğan’ı Atagold’da temsil ettiği ortaya çıkan Ekrem Tosun konusuna hiç girmedi. Kılıçdaroğlu’nun Kadir Topbaş’la ilgili iddilarına gönderme yapan Erdoğan, “Zerre kadar haysiyetleri varsa bu ülke bir hukuk devletidir giderler, yargıya dosyaları verirler. Benim belediye başkanımın dokunulmazlığı yok” diye konuştu.
Erdoğan’ın diğer mesajları şöyle:

CHP’nin çarşaf ve Kuran kursu açılımı: Baykal, Bosna’da başörtüsü dağıttı. Bunu da övüne övüne anlattı. Ondan sonra rozetler takılmaya başlandı. Bunlar da güzel gelişmeler. Baktık daha da ileri gitmeye başladılar. Mahalle evleri kuracaklarmış. AK Parti semt konakları olarak bunları çoktan kurdu. Biz semt konaklarında Kuran eğitimi vermiyoruz. Niçin? Kuran eğitimini yapmak için Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kuran kursları var. Bayağı da sayısı fazla. Bakıyorsunuz Kocaeli’nde bir caminin yapılmasına izin verilmeyecek kadar ileri gidiyorlar. Bu CHP zihniyeti İstanbul’un en önemli olan yerlerinden birinde ihtiyacı olan bir yerde camiyi imar planlarından çıkaracak kadar ileri giden bir anlayışın temsilcisi. 

Baykal’a: İstikrarlı ol: Milletin geleneklerini görmezden geliyorsun. Bir taraftan da yok bilmem ne açılımı, yok bilmem şu açılımı, deyip milletin karşısına çıkıyorsun. Siyasetin temeli istikrarlı, tutarlı olmaktır. Demokrasiyi öteleyerek laikliği inşa edemeyiz. Laiklik gibi, demokrasi, sosyal devlet, hukuk devleti ilkesini hayata geçirerek yolumuza devam ediyoruz. 

‘İslamcı partiye tepki: ‘AK Parti İslamcı partidir’ diyenler var. Lütfen ne dinimiz İslam’a ne de AK Parti’ye kimse saygısızlık yapmasın, alavere dalavere yapmasın. ‘AK Parti İslamcı bir partidir’ ifadesi temelinden yanlıştır. Ak Parti demokratik laik sosyal bir hukuk devleti içinde kurulmuş muhafazakâr bir kimliğe sahip bir partidir. İslam hiçbir partinin sıfatı olacak kadar aşağılanamaz. Partilerin yaptıkları hataları kalkıp da bizim yüce dinimize mi keseceksiniz? Bu ifadeleri kullananların da dinimize ne kadar saygıları olduğu bellidir. Din üzerinden siyaset yapılmasına fırsat vermeyeceğiz. 

Kılıçdaroğlu’na gönderme: Bir taraftan Tunceli’de yoksullukla mücadele edene karşı çıkıyorsun, bir taraftan sen de ‘İstanbul’da ben de maaş vereceğim, yardım edeceğim’ diyorsun. Bu ne perhiz bu ne turşu. Amacın üzüm mü yemek bağcı mı dövmek? (Radikal)