Başbakan simit aldı uyanıklık ortaya çıktı

Başbakan simit aldı uyanıklık ortaya çıktı
Başbakan simit aldı uyanıklık ortaya çıktı

Erdoğan?ın, 25 Aralık?ta simit aldığı camekânın aslında engelliler tahsis edildiği, devredilince kaçak duruma düştüğü saptandı. FOTOĞRAF: YASİN ARAS

ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan’ın meşhur ettiği simitçinin, engelliler için tahsis edilen büfelerden biri olduğu, ancak başkasına devredildiği için kaçak duruma düştüğü ortaya çıktı. 
Halk Ekmek Genel Müdürü Ali İlkbahar, Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası tarafından geçen yıl özürlülere kurayla 300 simit camekânı verildiğini belirtti. Simit camekânı alan engellilerin bu camekanları kendilerinin işletmesi gerektiğini ifade eden İlkbahar, çalışamayacak kadar engeli olan kişilerin yerine ise aileden birinci derecede yakınlarının bakabileceğini söyledi. İlkbahar, buna rağmen geçen yıl bazı simit camekânlarının özürlülerce işletilmeyip devredildğini tespit ettiklerini söyledi.
İlkbahar’ın verdiği bilgiye göre, Erdoğan’ın simit aldığı büfe de Cevriye Kahraman adlı özürlüye tahsis edildi. Ancak bu camekânın başkasına devredildiği belirlendi. İlkbahar, “Camekân kaçak. Bizim kanunen camekânı kaldırma yetkimiz yok. 15 Aralık’ta belediyeye yazı yazdık, kaldırılmasında gecikme olmuş” dedi. (Radikal)