Başbakan, TBMM'de çocukları ağırladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Altunizade Hafize Özal İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenlerini TBMM'nin AKP'nin grup salonunda kabul etti.

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Altunizade Hafize Özal İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenlerini TBMM'nin AKP'nin grup salonunda kabul etti. Erdoğan'ın aynı okulda öğrenci olan, küçük kardeşi Mustafa Erdoğan'ın iki çocuğu Sevde ve Usame Erdoğan basından büyük ilgi gördü. Erdoğan, öğrencilere seslenirken hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğu TBMM'nin başta Anayasa olmak üzere tüm yasaların yapıldığı yer olduğunu anlattı. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Erdoğan, başbakan olmasını sağlayan süreçle ilgili olarak, "Benim seçilmem çok uzun olduğu için anlatılacak gibi değil. O çok uzun bir serüvendi" diye konuştu...
Erdoğan bir başka soruyu yanıtlarken kendisinin 10 yıl önce İstanbul'a belediye başkanı olduğunu anımsatarak, "Siz benim İstanbul'da neler yaptığımı bilmiyorsunuz. Değerli öğretmenlerinizin size bunları anlatması lazım" dedi. Başbakan, "AB'ye ne zaman üye olacağız" sorusunu ise "AB üyesi ülkelerin geldikleri noktaya geldiğimizde" diye yanıtladı. Erdoğan öğrencilere hediye dağıttı, fotoğraf çektirdi ve imza dağıttı.