Başbakan, Twitter'daki sahte hesaplarına savaş açtı!

Başbakan, Twitter'daki sahte hesaplarına savaş açtı!
Başbakan, Twitter'daki sahte hesaplarına savaş açtı!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı, müvekkili adına açılan "sahte Twitter hesaplarıyla" ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın avukatı, müvekkili adına açılan "sahte Twitter hesaplarıyla" ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Başbakan Erdoğan adına açılan sahte Twitter hesapları hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan Erdoğan'ın avukatı Ali Özkaya dilekçede; Başbakan Erdoğan'ın isim ve fotoğraflarının bulunduğu "https://twitter.com/RTE Basgan" ve "https://twitter.com/RT Erdoyan" isimli linkleri kullanan kişi yada kişilerin, Twitter'dan paylaşımlar yaptığı ifade edildi.

KAMU GÖREVLİSİNE HAKARAET SUÇU

Söz konusu paylaşımlarda, Erdoğan'ın şahsına, hükümete ve üyelerine ağır hakaretlerde bulunulduğu ifade edilen dilekçede, "kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" suçundan resen bir soruşturma yürütülmesine rağmen şüphelilerden şikayetçi olunduğu kaydedildi.

5651 sayılı 'İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkındaki kanun'a göre, internetin "kamuya açık ortamı" ifade ettiği aktarılan dilekçede, bu nedenle şüphelilerin hakaret suçunu "alenen işledikleri" savunuldu. Erdoğan'ın isim ve fotoğraflarının kullanılmasının ise "özel belgede sahtecilik" suçunu oluşturduğu ifade edilen dilekçede, şüpheliler hakkında kamu davası açılması talep edildi. (aa)

Gündem belirleyen 10 Türk Twitter kullanıcısı


  http://www.radikal.com.tr/114288211428824

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  eyvah mizah! - ehli-keyf

  akp iktidarında bu ülke televizyonlarında hiciv, siyasi mizah bitti. karikatürler-karikatüristler, sürekli tazminat davalarıyla sindirilmeye çalışıldı. bunlar da yetmemiş sosyal medya-internette yapılabiliyordu, ona da tahammül edememişler. hayalet görmüş gibi davranıyorlar.

  Erdogan The Warrior - X120

  Sahte hesap açanlarda da hiç kafa yokmuş. İnsan Erdoğan'ın adını kullanarak sahte hesap açıyorsa ılımlı, uzlaşmacı, birleştirici mesajlar verir ki; başbakanın dava açma gerekçesi 'benim adımı kullanarak halkı kardeşlik ve barışa teşvik ettiler, ılımlı mesajlar verdiler' olabilsin.

  BAŞBAKAN - pispor

  önüne geleni gideni şikayet ediyor sanki şikayet makinası gibi bizde şikayetçilere ispiyoncu denir bu işi bulut abiye ver o gerekeni yapar

  Sahte Hesap ? - s3n3r

  Bence Başbakan'ın gerçek hesabında sahtelerine göre daha fazla hakaret ve yalan var, bu yüzden ironik olmuş bu suçduyurusu...