Başbakan'a aşı yok ama...

Başbakan'a aşı yok ama...
Başbakan'a aşı yok ama...

Vakıf Gureba acil servisinde nöbetçi şef Aydın Gözü: Çok sayıda hasta geliyor. Hastanemizde karantina olmadığı için başka hastanelere yolluyoruz. FOTOĞRAF: SEFA KIDIK / DHA

Başbakanlık'ta temizlik hizmeti veren personel domuz gribine karşı özel eğitimden geçirildi. Temizlik görevlilerinden isteyenler domuz gribi aşısı da olacak
Haber: TARIK IŞIK / Arşivi

ANKARA- Başbakanlık’ta görev yapan ve aralarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da odasını temizleyen görevlilerin de bulunduğu yaklaşık 300 temizlik görevlisi domuz gribine karşı eğitimden geçirildi.
Başbakanlık’ta dün yapılan eğitime Başbakanlık Merkez ve ek binalarda özel bir şirkete bağlı olarak çalışan yaklaşık 300 görevli katıldı. Daha önce de domuz gribine karşı bilgilendirildikleri belirtilen personel, bu defa İstanbul’dan gelen bir eğitmen tarafından, özel eğitimden geçirildi. Mazeretleri dolayısıyla eğitime katılamayan personelin tespit edilerek onlara da temizlik yaparken dikkat etmeleri noktaları içeren dosya verileceği belirtildi. Eğitimde domuz gribinin nasıl yayıldığı ve mücadelede temizlik konusunun öneminin işlendiği ifade edildi. 

Bakanlar Kurulu’nda temizlik
Eğitimden geçirilen temizlik görevlileri Başbakanlık bürokratlarının ve memurlarının odalarının, koridorların ve tuvaletlerin yanı sıra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcıları Cemil Çiçek, Bülent Arınç, Ali Babacan, Devlet Bakanları Mehmet Aydın, Hayati Yazıcı, Faruk Nafiz Özak, Zafer Çağlayan, Faruk Çelik, Egemen Bağış, Selma Aliye Kavaf, Cevdet Yılmaz ile Bakanlar Kurulu toplantılarının yapıldığı iki salonu da temizliyorlar.   Başbakan, domuz gribi aşısı olmayacağını ve aşının ‘kampanya haline getirilmesine karşı olduğunu’ açıklamıştı. Temizlik görevlilerinden ise ‘isteyenlerin’ domuz gribi aşısı olabilecekleri belirtildi.