Başbakan'a 'beddua' gözaltısı

Başbakan'a 'beddua' gözaltısı
Başbakan'a 'beddua' gözaltısı
Beşiktaş'ta Erdoğan'ın makam aracı geçerken hakaret ettiği öne sürülen bir kişi ile üç arkadaşı korumalarca gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan biri CHP Kadıköy İlçe Başkanı.
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

CHP Kadıköy İlçe Başkanı Burcu Kara ve teşkilatta görevli iki üyenin de aralarında bulunduğu dört kişi, dün İstanbul Dolmabahçe’de ‘konvoy geçişi sırasında Başbakan Erdoğan ’a hakaret ettikleri’ gerekçesiyle gözaltına alındı. Burcu Kara, gözaltındayken Radikal’e, “Hakaret ettiğimiz iddiasıyla Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tutuluyoruz” dedi.
Baþbakan Recep Tayyip Erdoðan’ý taþýyan makam aracýnýn da bulunduðu konvoy dün Beþiktaþ’taki ofise giriþ yaparken Beþiktaþ Meydaný ýþýklarda bekleyen kalabalýk içinden bir kiþinin hakaret ettiði öne sürüldü. Baþbakan’ýn makam aracý yavaþlarken koruma araçlarý durdu. Korumalardan bazýlarý aþaðý inerek hakaret ettiði öne sürülen bir genci gözaltýna aldý. Korumalarýn bu müdahalesi sýrasýnda üç kiþi daha gözaltýna alýndý. Dört kiþi Beşiktaş Emniyet Müdürlüðü’ne götürüldü. Bu sýrada yaþanan tartýþma sýrasýnda korumalar, ilk gözaltýna alýnan kiþinin küfürlü hakaret içeren sözlerini duyduklarını söyledi. ‘Hakaret’ iddiasýyla gözaltýna alýnanan gencin adýnýn Koray Ç., ‘polise mukavemet’ iddiasýyla gözaltýna alýnan üç kişiden birinin, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Burcu Kara olduğu öğrenildi. Kara, gözaltında tutulurken kendisini arayan Radikal muhabirine Beşiktaş’ta bulundukları esnada yanlarından Erdoğan’a ait aracın geçtiğini ifade ederek şunları söyledi:
“Arkadaşlar kendi aralarında şakalaşmış. Başbakan da bunu kendi üzerine alınmış. Korumalar peşimizden koşturmaya başladı ve ‘Başbakan’a hakaret etmek suç’ dediler. Güya biz el kaldırmışız, küfretmişiz. Başbakan’ın korumaları bizim Başbakan’a ‘Allah belanı versin’ dediğimizi öne sürdü. Sonrasında bizi götürdüler. Arkadaşımızı aldıklarında tepki gösterdik diye bizi de aldılar. Şu an telefonumuzu almadılar ama görüşme yapmamıza kızıyorlar. ’Ne yapacaksınız?’ dediğimizde ise bilmediklerini ifade ediyorlar.”
Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre ise CHP’li grup içinde bulunanlar, Erdoğan’a hakaret ettikleri gerekçesiyle gözaltına alındı. Bir emniyet yetkilisi, Başbakan’a hakareti, korumaların duyduğunu söyledi.

BEŞİKTAŞ IŞIKLARDA YAŞANDI

Erdoğan Beşiktaş’taki ofisine giderken korumaların iddiasına göre ışıklarda bir kişi beddua etti. Korumalar araçtan inerek bu kişiyi yakaladı. Arkadaşlarının alınmasına itiraz eden üç kişi de gözaltına alındı.


  http://www.radikal.com.tr/114342811434289

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  böyle kafaların bizi yönetmesi yazık.. - mege1976

  allah belasını versin demek hakaret mi.. hiç mi tepki beklemiyor başbakan.. o zaman kendi % 50 sinin içinde dolaşsın.. diğer % 50 ye çapulcu, kemirgen vs derken kışkırtırken sorun yok da.. allahtan belanı bul diyince mi korumalar ve sorgu başlıyor.. böyle ülke mi olur allah aşkına.. bu ülke mi ab ye girecek.. bu kafa mı başkanlık sistemine geçecek.. çok yazık bu ülkeye.. böyle kafaların bizi yönetmesi yazık..

  Tayyip Erdogani Koruma Kanunu - radi11

  bedduai bile hakaret sayiyormus. bravo.

  yakında - genco940

  konvoya niye baktın derlerse hiç şaşırmayın. Malum ileri demokrasinin kuralları böyle üç maymunları oynayıp geçeceksin gibi bir şey.Bunlara pöh desen içerdesin.E nede olsa korku dağları sardı, ıslık çalmaya başladılar.

  Öyleyse % 50-55 ide iceri almaniz lazim. - iris78

  Avrupalilar Amerikalilar da yaka silkmeye basladilar. Onlari nasil iceri alirsiniz bilemem.

  beddua hakaret değil. - bisaniye

  Allah belanı versin demek hakaret değildir. Hukuken de değildir. Nasıl olabilir ki şahsın kişiliğine, kendisine dair bir şey söylemiyorsun ortada sadece bir temenni var. Ayrıca insanlar tepki gösterecek sen kimsin milleti susturmaya çalışıyorsun.

  Beddua etmek de mi suç? - brandywine06

  Hangi yasada yazıyor acaba? Hakaret dediklerinin de yasal olarak hakaret olduğunu hiç sanmıyorum. O halde bu insan neye dayanarak gözaltına alınıyor? Demokratik bir ülkede milyon dolarlık tazminat gerektirir bu.

  İlerleme - sks222

  Sevindirici bir ilerleme, demek ki başbakan artık halkın sesini duymaya başlamış. Bir de ne yapması gerektiğini anlasa...