Başbakan'a Gezi'yi soran Reuters muhabiri Birsen Altaylı'ya dakikada 1200 takipçi!

Başbakan'a Gezi'yi soran Reuters muhabiri Birsen Altaylı'ya dakikada 1200 takipçi!
Başbakan'a Gezi'yi soran Reuters muhabiri Birsen Altaylı'ya dakikada 1200 takipçi!
Basın toplantısının ardından Reuters muhabirinin Twitter hesabının dakikada ortalama 1200 kişi takip etmeye başladı. Sabah saatlerinde 6200 olan takipçi sayısı, birkaç dakikada 31 bin 94'ü buldu.

Radikal.com.tr - Başbakan Erdoğan , Kuzey Afrika gezisi öncesinde havaalanında bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda söz alarak soru soran Reuters muhabiri Birsen Altaylı ve Başbakan Erdoğan arasında ilginç bir diyalog geçti.

Altaylı’nın “Gezi Parkı’ndaki eylemler uluslararası basında da yankı buldu. Sizin bu eylemleri yatıştırmak için bir açıklama yapmamanız, hatta eylemleri küçümsemeniz tepki çekiyor. Siz ne düşünüyorsunuz” minvalindeki sorusuna Başbakan daha önce bir başka muhabire yönelttiği şu soruyla yanıt verdi: “Sen ne mesaj aldın bu eylemlerden?” Altaylı bu soruya “Farklı kesimlerden kimselerin eğitimden son alkol düzenlemesine kadar hükümetin bazı uygulamalarından rahatsız olduğunu anladım. Alanda görüştüğümüz kişilerin ifadeleri bu yöndeydi. Ayrıca söylediğiniz gibi eylemlerde bir CHP ağırlığı yoktu. Eylemcilerin bir çoğu CHP’li değildi” şeklinde cevap verdi.

Basın toplantısının ardından Reuters muhabirinin Twitter hesabının dakikada ortalama 1200 kişi takip etmeye başladı. Sabah saatlerinde 6200 olan takipçi sayısı, birkaç dakika içinde 31 bin 94’ü buldu.

Bu arada Birsen Altaylı, Twitter'ın dünya gündemi listesinde de 2. sıraya yükseldi. Saat 16:52 itibariyle, Altaylı'nın takipçi sayısı 82 bin 407 oldu ve artmaya devam ediyor.