Başbakan'a Gezi'yi soran Reuters muhabiri Birsen Altaylı'ya dakikada 1200 takipçi!

Başbakan'a Gezi'yi soran Reuters muhabiri Birsen Altaylı'ya dakikada 1200 takipçi!
Başbakan'a Gezi'yi soran Reuters muhabiri Birsen Altaylı'ya dakikada 1200 takipçi!
Basın toplantısının ardından Reuters muhabirinin Twitter hesabının dakikada ortalama 1200 kişi takip etmeye başladı. Sabah saatlerinde 6200 olan takipçi sayısı, birkaç dakikada 31 bin 94'ü buldu.

Radikal.com.tr - Başbakan Erdoğan , Kuzey Afrika gezisi öncesinde havaalanında bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda söz alarak soru soran Reuters muhabiri Birsen Altaylı ve Başbakan Erdoğan arasında ilginç bir diyalog geçti.

Altaylı’nın “Gezi Parkı’ndaki eylemler uluslararası basında da yankı buldu. Sizin bu eylemleri yatıştırmak için bir açıklama yapmamanız, hatta eylemleri küçümsemeniz tepki çekiyor. Siz ne düşünüyorsunuz” minvalindeki sorusuna Başbakan daha önce bir başka muhabire yönelttiği şu soruyla yanıt verdi: “Sen ne mesaj aldın bu eylemlerden?” Altaylı bu soruya “Farklı kesimlerden kimselerin eğitimden son alkol düzenlemesine kadar hükümetin bazı uygulamalarından rahatsız olduğunu anladım. Alanda görüştüğümüz kişilerin ifadeleri bu yöndeydi. Ayrıca söylediğiniz gibi eylemlerde bir CHP ağırlığı yoktu. Eylemcilerin bir çoğu CHP’li değildi” şeklinde cevap verdi.

Basın toplantısının ardından Reuters muhabirinin Twitter hesabının dakikada ortalama 1200 kişi takip etmeye başladı. Sabah saatlerinde 6200 olan takipçi sayısı, birkaç dakika içinde 31 bin 94’ü buldu.

Bu arada Birsen Altaylı, Twitter'ın dünya gündemi listesinde de 2. sıraya yükseldi. Saat 16:52 itibariyle, Altaylı'nın takipçi sayısı 82 bin 407 oldu ve artmaya devam ediyor.  http://www.radikal.com.tr/113605111360516

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Türkiyede rezil olanlar en iyi yer - byramshn

  Konuşmayı dikkatlice dinlerseniz kız resmen rezil olmuş,Eğitimden ha bire bahsediyor ama eğitimle ilgili bir pankart yok...Beni yanlış anlamayın Akp'li değilim bdp'liyim ama chp bi ağaçtan olayları nerelere sürükledi.Yayınladıkları fotoğrafların % 95 i yalan !!!

  DIS ODAKLARIN TURKIYE UZERINDE OYNADIGI OYUNUN STARI OLAN KISI - 14Bernard

  Tabii alkislarsiniz ulkesinden bukadar uzak kalabilen beyin yapisi hic gormedim.Kiminle dalga geciyorsunuz.Kadin sordu cevabini aldi,RTE sorularina cevap veremedi.Pes vallahi.Ayrica disari baglantili gazeteci biz bunlari cook gorduk.Bekle gor neler olacak.

  Ağzınıza sağlık - ismet65

  Reuter muhabiri Birsen Altay'lı sayın Başbakan'ı sorularıyla terletti. Sizin gibi cesaretli gazetecilere ihtiyacımız var. Emeğinize ve ağzınıza sağlık. Bizim ülkemizin gazetecileri Başbakan'a sizin sorularınızı sormuş olsalardı, çoktan işlerini kaybederlerdi. Üstelik birde Türkiye, en fazla gazeteciyi cezaevinde tutan ülkelerin en başında geliyor.

  azarlama - gazetey

  milletde seni azarlıyor farkındamısın

  Erdogan telefona sarilmistir - ohabey

  Bulun bana Reuters'in sahibini. O sirketin vergilerine hangi memur bakiyorsa onu da tez yanima getirin.

  KONUSMAYI DINLEDIM - 14Bernard

  Altayli apisti kaldi RTE in cevabi karsisinda.Isterseniz tekrar tekrar dinleyin.Bu kadar carptirma olur.Radikale yakisir.Msg yayinlamiyorsunuz.Nasil demokrasi.Hani sizin istediginiz demokrasiyi bende bu sutunlarda uygulamanizi istiyorum.