Başbakan'a 'ilçe olmak istiyoruz' mektubu

Başbakan'a 'ilçe olmak istiyoruz' mektubu
Başbakan'a 'ilçe olmak istiyoruz' mektubu
Antalya'nın Alanya İlçesi'ne bağlı Mahmutlar Beldesi'nde, beldenin ilçe yapılması için 'Başbakanımıza bir mektup da sen yaz' kampanyası başlatıldı

ALANYA - Yeni Büyükşehir Yasası’yla birlikte Mart 2014’te yapılcak yerel seçimler sonrasında kapanacak olan Mahmutlar Beldesi’nde ’İlçe Platformu’ tarafından başlatılan ’Başbakanımıza bir mektup da sen yaz’ adlı kampanya kapsamında yazılması beklenen 2 bin mektup, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’a gönderilecek. Barbaros Caddesi’nde kurulan stantta toplanacak mektuplar, cuma günü postayla Başbakan Erdoğan’a yollanacak.

PLATFORM BAŞKANI ÇANDIR: İLÇE OLANA DEK BU MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Platform Başkanı Sudi Çandır, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ilçe olmak için bazı çalışmalar yaptıklarını, ancak Başbakan’a seslerini yeterince duyuramadıklarını söyledi. Bu talepleri konusunda Ak Partili yetkililerin de gönüllü olduğuna inanmadığını belirten Sudi Çandır, "Biz ’kendi işimizi kendimiz görelim’ mantığıyla mektup yazma gereği duyduk. Mahmutlar halkı 5 gün boyunca mektup yazarak ilçe olma taleplerini iletecek. İlçe olana dek bu mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

Mahmutlar Belediye Başkanı CHP ’li Ali Çelik ise "İlçe olma talebimizi tüm kurumlara ilettik. Şimdi de Başbakanımıza mektup yazarak ulaşacağız. Temennimiz, Mahmutlar’ın ilçe olmasıdır" diye konuştu.

Kampanyaya katılan Kargıcak Belediye Başkanı MHP ’li Zihni Asiltürk de Belediye Meclisi’nde Mahmutlar’ın ilçe olmasına destek olmak amacıyla karar aldıklarını kaydetti.
Beldede yaşayan emekli astsubay Cengiz Tok, ilçe olmaya aday bir belde olduğu için Mahmutlar’a yerleştiğini, ilçede yaşamayı arzu ederken köyde yaşamaya mahkum edildiklerini dile getirdi.(dha/Teoman Eriş)