Başbakan'a mektup yazan küçük Zeynep'e ev ve tedavi müjdesi

İZMİR - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, üç yaşındaki yeğeni Kerem Cidam’a solunum cihazı alabilmek için mektup veren 11 yaşındaki Zeynep Cidam’ın ailesine Didim’de ev tahsis edildiği ve tedavi için gerekli cihazların alındığı öğrenildi. Olayı doğrulayan baba Fesih Cidam, Başbakan Erdoğan’ın yardımlarından  ötürü büyük sevinç içinde olduklarını söyledi.
Fesih Cidam’ın verdiği bilgiye göre Başbakan Erdoğan’ın, mektubu aldıktan sonra aileyle yakından ilgilendi, birkaç kez de telefonla görüştü. Başbakan’ın girişimleriyle tedavi için gereken cihazların yanında, tedavinin sağlıklı şekilde sürdürülebileceği konut da aileye sağlandı.
Fesih Cidam, “İzmir İl Sağlık Müdürlüğünün büyük yardımlarını gördük. Kerem’in solunumuna yardımcı olacak cihaz alındı. Oğlumun evde bakımı için kullanılacak malzemeler de bize verildi. İzmir Valisi Cahit Kıraç ve İl Sağlık Müdürü Mehmet Özkan çok yakın ilgilendiler. Bize ev alındığı haberini ise Başbakan Erdoğan’dan öğrendik. Allah razı olsun.”
Oğlu Kerem’in tedavisinin halen Ege Üniversitesi (EÜ) Çocuk Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde sürdürüldüğünü belirten Cidam, “Doktorlar hep söylüyor, yaşamı boyunca böyle kalacak. Bazen ayağı hareket ediyor. Bazen gözünden yaş geliyor. Ama bilinçsiz yaptığını söylediler” diye konuştu. (aa)