Başbakan'a Mersin'de Gezi mesajı

Başbakan'a Mersin'de Gezi mesajı
Başbakan'a Mersin'de Gezi mesajı
Mersin Stadyumu'nda dün gece yapılan 17. Akdeniz Oyunları'nın resmi açılış töreninde Enbe Orkestrası solistlerinden Berkay Özideş eline kan grubunu yazarak ve çArşı grubunun da kullandığı 'anarşi' sembolünü çizerek çıktı.

Radikal.com.tr - 17. Akdeniz Oyunları’nın resmi açılış töreni dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın konuşmasıyla Mersin Stadyumu’nda yapıldı. Gecede sporcuların ardından sahneye çıkan Enbe Orkestrası solistlerinden Berkay Özideş'in protestosu damga vurdu. Özideş, eline ve bileğine yazdığı mesajlarla Gezi Parkı direnişine göndermede bulundu.
Berkay Özideş'in Gezi Parkı eylemcileri gibi bileğine kan grubunu yazması dikkat çekti.ÇARŞI’YA DA SELAM...

Özideş'in protestosundaki çarpıcı bir ayrıntı da elinin üzerine keçeli kalemle çizilmiş olan çArşı grubunun simgesi ‘anarşi’ işaretiydi. Grubun kadın üyelerinden biri de elindeki barış işaretiyle arkadaşına destek verdi.


  http://www.radikal.com.tr/113852111385212

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DUYURULUR. - 4016

  O olimpiyatlar beğenmediğin hükümet sayesinde gerçekleştirildi.Sen de oradan basit bir şekilde sebeplenmeye çalışıyorsun,yani orada bulunma sebebini de o beğenmediklerine borçlusun.

  Çarşıyı değil, Anarşiyi temsil ediyor. - leyuze

  İnsanların genellikle bildiği ve alışık oldukları anarşi sembolü bir daire içine çizilmiş büyük bir A harfidir. Tıpkı, sanatçının elinin üzerindeki sembol gibi. Bu monogram, Latin alfabesinde "anarşi" ve "anarşizm" kelimelerinin "A" harfiyle başlamasını kaynak alır. Daire aynı zamanda sembolik olarak örgütlenme anlamını da taşır. Çarşı bu felsefeden esinlenerek A harfini kendi logosuna da taşımıştır. Dolayısı ile yapılan haberde elinin üzerinde çizilen anarşi monogramı neden anarşizmin kendisine değil de çarşıya gönderme yapmış oluyor, anlamak mümkün değil.