Başbakan'a mezarlıktan yanıt

Başbakan'a mezarlıktan yanıt
Başbakan'a mezarlıktan yanıt

Münevver Karabulut?un babası nasihat değil, adalet istiyor. FOTOĞRAF: MUTLU YUCA / DHA

Haber: MUTLU YUCA / Arşivi

BOLU - Başı kesilerek öldürülen Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut, son zamanlarda işlenen cinayetleri  hatırlatıp “Kendi başına bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya” diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi.
Bolu Mengen’e bağlı Kayabaşı köyünde kızının mezarını ziyaret ederek dua okuyan Süreyya Karabulut, kırgın, kızgın:
“Ben evladımın arkasındayım. Başbakan, Adli Tıp Kurumu’ndaki kirli ilişkileri neden düzeltmedi? Benim yavrum gitti. Onun da çocuğu var. Bir ülkenin Başbakanı kalkıp da diyebiliyorsa ki ‘ya davulcuya ya zurnacıya giderse...’ Pekâlâ kurumlar nereye gitti? Adli Tıp’taki rezilliği kepazeliği nasıl görmezlikten gelirsin. Devlet kızımı lekeledi. Leke sürüldü ama temizlendi. Benim kınalı kuzum bitti. Senin vazifen katilleri bulup ortaya çıkarmak. Neden çıkaramıyorsun? Başbakan’dan istediğim şu: Kurumlarını düzeltsin. Kurumları düzelmediği sürece bu ülke düzelmez. Bu ülkenin kurumlarının pırıl pırıl olması lazım. Yoksa insanlar lekeleniyor, zan altında bırakılıyor”

Erdoğan ne demişti?
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AKP’nin pazar günü yapılan Ankara il kongresinde şunları söylemişti:
“Eğer son zamanlarda bazı arzu edilmeyen cinayetler, katliamlar duyuyorsak anne-baba olarak kendimizi hesaba çekmeliyiz. Acaba biz nerede hata yaptık? Dün o tesisleri (İstanbul Harbiye Kongre Vadisi inşaatı) incelemeye gittiğimde maalesef gençliğimizin bir bölümünün halini gördüm. Gerçekten üzüntü verici. Bu şekilde sınırsız, kontrolsüz ahlaki erozyonun olduğu yapılanma bizi gerçekten dertlendiriyor. Onun için aileye sahip çıkacağız. Ailemiz, çoluğumuz çocuğumuz nereye giderse gitsin diyemeyiz. Kendi başına bırakılan ya davulcuya, ya zurnacıya... Davulcu zurnacı lütfen bana kızmasın, benim sanatkârlar olarak davulcuya, zurnacıya saygım sonsuz.”