Başbakan'a soru: Bakan çocukları niye bir yıldır alınmadı?

Başbakan'a soru: Bakan çocukları niye bir yıldır alınmadı?
Başbakan'a soru: Bakan çocukları niye bir yıldır alınmadı?
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, İstanbul'da bu sabah başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda üç bakanın oğlunun gözaltına alınması üzerine Başbakan Erdoğan'a istifa veya güvenoyu çağrısında bulundu.

Hürriyet'ten Zeynep Gürcanlı'nın haberine göre, Umut Oran, bu sabah ortaya çıkan ve üç bakanın oğullarının da gözaltına alındığı operasyonu soru önergesiyle jet hızıyla TBMM’ye taşıdı. Umut Oran, Başbakan Erdoğan ’a yönelttiği soru önergesinde, “İstifa edecek misiniz? Güvenoyu mekanizması bu kez işleyecek mi? Size bilgi verdiler mi? Bakan çocuklarının telefonlarının bir yıldır dinlendiğinin ortaya çıkması karşısında bu durumu tam bir yıl önce öğrendinizse niçin gereğini yapıp söz konusu bakanları görevden almadınız?” sorularına yer verdi.

Muhalefet memnun: Kılıçdaroğlu'na kadar uzansa da...

Muharrem İnce: Operasyonun içinde külçe altın var

CHP 'DEN KRİZ MASASI

Bu arada CHP gündemi sarsan operasyonla ilgili gelişmeleri takip etmek için kriz masası kurdu. Milletvekilleri Engin Özkoç, Haydar Akar, Aykut Erdoğdu'dan oluşan kriz masasında gelişmelerin CHP tarafından 24 saat aralıksız takip edileceği öğrenildi.


  http://www.radikal.com.tr/116664011666409

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tarihi gün - rocky124

  Biz beraber yürümeye çalıştık bu yollardan ta ki kardeşimize yamuk yaptığımız gün yollar kararmaya başladı ve gün geldi AKP ideolojisinin yolsuzluk ideolojisi olduğunu bu kardeşimiz yandaş medya sayesinde gün yüzüne çıkardı umarım bu tarihi gün hayırlara vesile olur ve daha ak günler görürüz

  İroni - msu

  Allah aşkına şu sosyal demokratlara bak. Şimdiden karanlıkta boks yapıyorlar. Akılanmazlar, mümkün değil, topunu toplayın pişirin bunlardan bir bulgur pilavı çıkmaz.

  Başbakan'a soru:Bakan çocukları hk. - runekson

  Hırsızlığı kim yapıyorsa kişiliği ve makamı ne olursa olsun cezalandırılması gerekir,açlığından simit çalan çocuk yargıda olmadık cezalara çarptırılıyor,bunlar bu işleri açlıklarından da yapmıyorlar,hırsızlığın maruz görülecek tarafı yoktur.siyasette kim gelirse zaten yiyor anlayışı AKP yandaşlarında hakim bir anlayış yanlış olan budur,bu göreve gelen insanların hizmetlerinin karşılığı alacakları ücret bellidir,bunun üzerinde kendilerine ve yandaşlarına çıkar sağlamak hırsızlıktır.hırsızlık ayni zamanda bir karekter zafiyetidir,hırsızların toplumda,izzetinefisleri, onurları,yoktur.değersiz insanlar olarak algılanırlar.Eğer bu işi devlet yönetiminde bulunanlar yapıyorsa esas terör örgütü ve soygun çetesi bunlardır, devlette görevlerini kötüye kullanarak yetimin garip gurebanın hakkını nefsine geçiren bu insanların korunmaması gerekir,bu işlerin başında başbakanın çocuklarının aldıkları gemiciklerle ilgili toplumda yaygınlaşmış bir hortumlama ve hırsızlık algısının olduğu görülüyor,başbakanın bu şayibelerin üzerinde oturması mümkün değildir,zerre kadar izzetinefis sahibi insanlar ise bu şayibeleri açıklığa kavuşturup toplum zihnindeki algıların düzeltilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

  Yolsuzluk - Kara kız

  Sanki yolsuzluk ilk kez yapılıyor. Bu gün farklı olan başbakanın gülenle, olan kozlarını paylaşmasıdır. Hatta tutuklanan birinin de nikahını kıymış, şimdi o şahıs nasıl 3 çocuk yapacak. CHP de pusuda bekler gibi başkalarının yanlışını kullanarak prestij kazanmaya çalışıyor. Oysa doğru dürüst muhalefet yapmış olsaydı şimdi yolsuzluklar olmazdı. Her dönem halkın emeğini sürekli sömürdüler. Bunlarda, güya Allah korkusu var ya olmasaydı...Allah korkusu meğer ne yolsuzluklar yaptırıyormuş böylece öğrendik.

  Demokrasi - mawituna

  Demokrat09, arkadaşım sana söyleyecek söz bulamıyorum. Başbakanın yolsuzlukla mücadele ettiğini nerede gördün, eğer mücadele ediyorsa kendi çocukları 6 tane gemiyi nereden aldı, o kadar tv. gazete gökten zembille mi indi? Tamam ben de CHP yi sevmem ve şu halleriyle iktidara gelmelerini de doğru bulmam ama siz de artık biraz kendinize gelip gerçekleri görün arkadaşım. Merak etmeyin devlette hiç kimse yeri doldurulamaz değildir. Bak Atatürk öldü ülke yıkılmadı, kırk yıldan sonra Demirel gitti gene birşey olmadı. Merak etme Erdoğan da gidince birşey olmaz bize.

  Camiye ayakkabıyla girdiler... - mawituna

  Kul hakkına ayakkabıyla girince de böyle oluyor demek ki.

  ... - alp dundar

  alttaki komşuya çok güldüm yaaaa. mizahın dibine inmişler...