Başbakan'a soru: Bakan çocukları niye bir yıldır alınmadı?

Başbakan'a soru: Bakan çocukları niye bir yıldır alınmadı?
Başbakan'a soru: Bakan çocukları niye bir yıldır alınmadı?
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, İstanbul'da bu sabah başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda üç bakanın oğlunun gözaltına alınması üzerine Başbakan Erdoğan'a istifa veya güvenoyu çağrısında bulundu.

Hürriyet'ten Zeynep Gürcanlı'nın haberine göre, Umut Oran, bu sabah ortaya çıkan ve üç bakanın oğullarının da gözaltına alındığı operasyonu soru önergesiyle jet hızıyla TBMM’ye taşıdı. Umut Oran, Başbakan Erdoğan ’a yönelttiği soru önergesinde, “İstifa edecek misiniz? Güvenoyu mekanizması bu kez işleyecek mi? Size bilgi verdiler mi? Bakan çocuklarının telefonlarının bir yıldır dinlendiğinin ortaya çıkması karşısında bu durumu tam bir yıl önce öğrendinizse niçin gereğini yapıp söz konusu bakanları görevden almadınız?” sorularına yer verdi.

Muhalefet memnun: Kılıçdaroğlu'na kadar uzansa da...

Muharrem İnce: Operasyonun içinde külçe altın var

CHP 'DEN KRİZ MASASI

Bu arada CHP gündemi sarsan operasyonla ilgili gelişmeleri takip etmek için kriz masası kurdu. Milletvekilleri Engin Özkoç, Haydar Akar, Aykut Erdoğdu'dan oluşan kriz masasında gelişmelerin CHP tarafından 24 saat aralıksız takip edileceği öğrenildi.