Başbakan'a suç duyurusu: Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etti

Başbakan'a suç duyurusu: Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etti
Başbakan'a suç duyurusu: Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etti
Başbakan Erdoğan'ın 'öğrenci evleri' açıklamalarına tepki gösteren bir grup, 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik, görevi kötüye kullanma, özel hayatın gizliliği ve eşitlik ilkesine aykırı beyanlarda bulunduğu' gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

ANKARABaşbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın öğrenci evleriyle ilgili açıklamalarına tepki gösteren bir grup, 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik, görevi kötüye kullanma, özel hayatın gizliliği ve eşitlik ilkesine aykırı beyanlarda bulunduğu' gerekçesiyle Başbakan Erdoğan hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Ankara Adliyesi önünde bir araya gelen İnsan Hakları Savunucusu ve Anadolu Kadın Hareketi üyesi grup adına suç duyurusu dilekçesini veren Anadolu Kadın Hareketi Başkanı Birsen Temir, İnsan Hakları Savunucusu Av. Kemal Akkurt ile basın açıklaması yaptı.

Temir ve Akkurt Başbakan’ın öğrenci evleri ve yurtlarla ilgili söylemlerine tepki gösterdi. Grup basın açıklamasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın öğrenci evleriyle ilgili açıklamaları ile ilgili 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik, görevi kötüye kullanma, özel hayatın gizliliği ve eşitlik ilkesine aykırı beyanlarda bulunduğu' gerekçesiyle Başbakan Erdoğan hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.


TAHSİN GÜNER - MUHAMMET BAYRAM / DHA


  http://www.radikal.com.tr/115974211597422

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hah be! - aharasa

  sonunda! bugüne kadar sunnileri alevilere, muhafazakarları gezicilere, komşuları tencere tava çalanlara, akplileri herkese kışkırttı da bir işlem yapılmadı. şimdi cesur bir savcı ve cesur bir hakim gerekiyor.

  ... - r11

  Yıllardır halka kin ve nefret kusarak bölen bu şahıs için çoktan dava açılması gerekiyor...umarım ülkemiz en yakın zamanda bu zihniyetten kurtulur!