Başbakan'a yumruk paniği

Başbakan'a yumruk paniği
Başbakan'a yumruk paniği

Coşkulu kalabalığın içinde kalan Başbakan birden ?Ah? deyince panik yaşandı. Başbakan?a yumruk attığı iddia edilen genç, ?Sadece kolum çarptı? dedi.

TRABZON - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sevgi gösterileriyle karşılandığı Trabzon’un Araklı ilçesinde karnına yumruk yediği iddia edildi. Başbakan kalabalığın içinde birden ‘Ah’ diye bağırınca korumalar tarafından apar topar uzaklaştırılan Turan Demir ise “Yumruk atmadım. Dengem bozuldu yere düştüm. Düşerken de Başbakan’a hafifçe çarptım” dedi.
Başbakan Erdoğan önceki gün uçakla geldiği Trabzon’dan Rize’ye geçerken uğradığı Araklı ilçesinde bir hastanenin ek binasının açılışını yaptı. Bir ara otobüsten inerek yürümeye başlayan Erdoğan coşkulu kalabalığın ortasında kaldı. Bu sırada yüzü birden bire ekşiyip ah deyince kısa süreli panik yaşandı. Korumalar tarafından uzaklaştırılan Turan Demir’in Başbakan’a yumruk attığı iddia edildi. 

‘Sarılacaktım, yere düştüm’
Demir ise yumruk vurmadığını, korumaların müdahalesiyle düşerken Başbakan’a kolunun çarptığını söyledi: “Başbakan’a önce Bayram Halil Devlet Hastanesi’ndeki açılış töreni sırasında ulaşmayı denedim. Ulaşamadım. Bu nedenle belediyeye geleceğini bildiğim için ben de oraya gittim. Başbakan ’a sevgimi göstermek, sarılmak istedim. Korumalar üzerime yüklenince dengemi kaybettim ve düşerken de Başbakan’a hafifce çarptım. Başbakan ben yere düştüğüm için  ‘Ah’ dedi. Bazıları  ‘Başbakan’a yumruk attı ’ diye yazmış Onlardan davacı olacağım!” (dha)