Başbakan'dan 'barış' isteyen genç konuştu: Annem her gün ağlıyor

Başbakan'dan 'barış' isteyen genç konuştu: Annem her gün ağlıyor
Başbakan'dan 'barış' isteyen genç konuştu: Annem her gün ağlıyor
Bismil'de Başbakan Erdoğan'a ulaşarak gözyaşları içerisinde barış talebinde bulunanın gencin Remzi Araz olduğu belirlendi. Araz, "Taş attığı için 2.5 yıldır cezaevinde olan ağabeyim için annem her gün ağlıyor, ben bir gün ağlamışım çok mu?" dedi.


DİYARBAKIR  - Bismil'deki Toplu Açılış Töreni sonrasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'a ulaşarak gözyaşları içerisinde "barış" talebinde bulunanın gencin Remzi Araz (20) olduğu belirlendi. Başbakan Erdoğan 'dan çözüm sürecinin devamını isteyen Remzi Araz, bir otobüs firmasında işçi olarak çalıştığını, 2'si erkek 5 kardeşinin bulunduğunu söyledi.

ÜÇ AY SONRA ASKERE GİDECEK

Ağabeyinin Bismil ilçesinde bir arkadaşının vefatının ardından çıkan gösteride güvenlik güçlerine taş attığı gerekçesiyle 2.5 yıldır cezaevinde bulunduğunu ifade eden Araz, kendisinin de 3 ay sonra vatani görevini yapmak için askere gideceğini anlattı. Başbakan Erdoğan'ın ilçeye geldiğini duyunca onunla görüşmek istediğini belirten Araz, ilçe girişinde Başbakanın bulunduğu otobüsü görünce koşmaya başladığını ve ona ulaşmaya çalıştığını ancak güvenlik önlemi alan polisin buna izin vermediğini bildirdi.

BARIŞ BARIŞ DİYE BAĞIRDIM


"O sırada Başbakana el salladım ve 'barış barış' diye bağırdım. Bunun üzerine Başbakan otobüsü durdurdu ve beni yanına çağırdı. Başbakana içimdeki duyguları anlattım" diyen Araz, görüşmede çok duygulandığını ifade ederek şöyle dedi: "Barışı istedim ve çok duygulandım. Taş attığı için 2.5 yıldır cezaevinde olan ağabeyim için annem her gün ağlıyor, ben bir gün ağlamışım çok mu? Başbakanımızın bana yaklaşımı çok güzeldi. Bana dedi ki 'Ben niçin buradayım, süreci düzeltmek için buradayım'. Ağabeyim suçsuz. Başbakanımızdan onu özgürlüğüne kavuşturmasını istiyorum. Barışın ve özgürlüğün hakim olacağına bunu da Başbakanımızın en iyi şekilde gerçekleştireceğine inanıyorum. Dağdakilerin inmesini, cezaevindekilerin bırakılmasını istiyorum. Başbakan Erdoğan'a güveniyorum."
Bu arada babasının kalp hastası olduğu için çalışamadığını, ailesini kendisinin geçindirdiğini sözlerine ekleyen Araz, askere gitmesi durumunda ailesinin ekonomik anlamda büyük sıkıntı yaşayacağını söyledi. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/116154411615445

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  okeydemi attı taşı - çalkın

  taş adamı öldürür mü? öldürür.molotof adam öldürür mü? öldürür. bunlar hafif suç değil.taş atanlar molotof ve havai fişekte atıyor.lafa bak sanki abisi okeyde taş atmış.o göz yaşlarını molotoftan küçük çekmecede iett otobüsünde yanarak ölen lise son öğrencisi serap eser içinde döktün mü? Suç işlerken herkes özgürdür.O suçu işlerken cezasının olduğunu ve bunu çekeceğinide bilirsin.Özgür iradesiyle insan canına kasteden için merhamet beklenmemeli.düşüncen veya bu cürmü ne sebeple yaptığın asla suç işlediğin gerçeğini değiştirmez.

  ... - süweydele

  Bölgenin durumunu ve beklentisini yansitan bir kare...Bir yanda masumiyetin ve caresizligin gözyaslari dururken bize sadece utanmak düser...

  Haberin fotografi - enismilas

  Bu haberin fotografi kime ait? Gerek Radikal'de, gerekse Turkiye'deki pek cok gezatede fotografcilarinin isimlerine yer verilmiyor. Kurumsal olmanin gereklerinden biri haber yazarlarinin ve fotografcilarin bilgilere ozenle yer vermek.

  UYANIN.. - salimeng

  TURNUSOL... UYANIN!!!!Bir Milletin bütün kurumlarını ihya edip Eğitimini tahrip etseniz o millete en büyük kötülüğü yapmış olursunuz.Yapılan diğer icraatlar,satranç oyunundaki atları ve filleri verip mat etmeye benzer.En son dersane oyunundan anlaşılıyor ki; ŞER cephesi VEZİRİ açık düşürme pahasına hamle yapmaları.. güzel günlerin yakın olduğunu müjdeliyor inş...

  ayağa kalk - gazetey

  o göz yaşlarını sil. asla diz çökme kimsenin karşısında. bu ülkede fikri hür vijdanı hür olabilmek samimiyet ve cesaret ister. tüm samimiyetinle barış istediğin karşındaki adamın abdullah öcalan ile birlikte senin için ne kadar samimi olduğunu gör. cumhuriyetin senin gibi sıradan bir insan için ne anlama geldiğini düşün ama çok düşün ve ona sahip çık. bölünmenin ne anlama geldiğini düşün. doğduğun topraklarda neden şimdiye kadar tek bir toprak reformu yapılmadığını yapılamadığını düşün. cumhuriyetin okulu öğretmeni dışında sana kim ışığı gösterdi gösterecek. unutma eğer cumhuriyeti kaybedersen 50 km ötedeki bağnazlık cehenneminin basit aktörlerinden farkın kalmayacak.