Başbakan'dan yine güvence

Başbakan Tayyip Erdoğan, Katar'a hareketinden önce Esenboğa Havaalanı'nda Şemdinli olayları ile ilgili olarak şöyle konuştu: "Atılması gereken adımları atıyoruz.

ANKARA/ÇORUM - Başbakan Tayyip Erdoğan, Katar'a hareketinden önce Esenboğa Havaalanı'nda Şemdinli olayları ile ilgili olarak şöyle konuştu: "Atılması gereken adımları atıyoruz. Yeniden vurguluyorum. Kimse benden bu konuda herhangi bir kayırma beklemesin. Bu konuda şahsım, tüm kurumlarımız, Genelkurmayımız olarak irtibatlı, bunun takipçisiyiz." "Olaylar lokal mi, Ankara ya da başka merkezli bir etki, yönlendirme var mı?" sorusu üzerine Erdoğan, "Bunu bilgiler bize net ulaştıktan sonra değerlen-dirirsek isabetli olur" yanıtını verdi.
Çorum'da çeşitli açılışlara katılan Adalet Bakanı Cemil Çiçek ise Şemdinli'de olanları değerlendirirken şunları söyledi: "Türkiye ne zaman iyiye gitmeye başlasa, şer odakları hemen devreye giriyor. Bugün Türkiye'de milletin huzurunu kaçıranlar, mutlak suretle başka ülkelerin taşeronlarıdır." (Radikal, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7629997629990

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.