Başbakan'ı Hitler'e benzeten pankarta soruşturma

Başbakan'ı Hitler'e benzeten pankarta soruşturma
Başbakan'ı Hitler'e benzeten pankarta soruşturma
Gezi Parkı protestoları sırasında bir aparmanın balkonuna asılan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Hitler'e benzeten pankart 3 kişi hakkında soruşturma başlatıldı

TEKİRDAĞ - Tekirdağ'da Gezi Parkı protestoları sırasında üniversite öğrencileri O.G. ve A.Y.K. ile işsiz olduğu belirtilen M.A., Hükümet Caddesi'nde bulunan AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı'nın karşısındaki bir apartman dairesinin balkonuna, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın 'Hitler'e benzetildiği, 'Yıkılacaksın Faşist' yazılı sol köşesinde Atatürk resmi altında TGB imzası bulunan bir afiş astı.

Polis afişi asanları kamera ile görüntüledi. Savcılık kimlikleri belirlenen 3 kişiyi alınan ifadelerinin ardından serbest bıraktı. 3 kişi hakkında 'Kamu görevlisine hakaretten' soruşturma açıldı. (dha/ Ruhan YALÇIN)


  http://www.radikal.com.tr/114007111400719

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DEVLET BUYUKLERINE HAKARET COK TURK-ISH KANUNU. - vallagrande

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın 'Hitler'e benzetildiği, 'Yıkılacaksın Faşist' yazılı sol köşesinde Atatürk resmi altında XXX imzası bulunan bir afiş astı. Polis afişi asanları kamera ile görüntüledi. Savcılık kimlikleri belirlenen 3 kişiyi alınan ifadelerinin ardından serbest bıraktı. 3 kişi hakkında 'Kamu görevlisine hakaretten' soruşturma açıldı. Hikaye: Gunlerden bir gun Mr.Tony Blair Irlandayi ziyaret eder ve bu ziyareti sirasinda bir salona girip konusma yapacaktir bu arada yanina yasli bir hanimefendi yaklasir ve Blairin yakasindan tutar " seni der bu sehirli (Citizen arrest) olarak Iraktaki yapmis oldugun katliamlar adina tutukluyorum der. Neticede: Herr Adolf Hitler de devlet buyugu idi. Mr.Toni Blair de devlet Buyugu idi Sayin R.T Edoganda devlet buyugu. Bu devlet buyuklerini allah mi otutturmus o koltuklara, bir devletin buyugu yaptigi icraatlarla buyutulur.

  NAZİ RETORİĞİ - UYİ35

  Bu arada Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Türkiye'deki olaylarla ilgili Yahudi diasporasını suçlamaktaydı...

  Savcılar... - hermevsim

  Savcıların tüm savları hükümettekileri ve yandaşlarını korumaya yönelik midir acep? Bakıyorum da o taraftan gelen küfürler, hakaretler bal diye anılır oldu savcılar tarafından.

  Ha Erdogan Ha Oncekiler - AbuzittinZitti

  Erdaogandan once demokrasi vardi (Yoksa Yalan mi?) Erdogandan sonar ise demokrasi bitti.. Aklinizi yemisler size.. gelen gideni aratmiyor... eskisi de yeniside ayni sadece kilik degistirmis... eski hortumcular rahatsiz yeni hortumclardan.. 2nizin kavgasi hosuma gidiyor aslinda belki arada Aziz Nesin %70inden arta kalanlarin bazilari durumu kacar bu sayede... cehennemde bbq olun size gidi gunahkarlar...

  HAY ADOLF HİTLER ! - m.rozbilen

  Vallahi ne yalan söyleyim,üniforması çok yakışmış.

  ikiyüzlülük - Ugurefendi

  ikiyüzlülüğün böylesi görülmedi.daha gün kendisi değil miydi ismet inönüye faşist diyen

  Hakaret? - metinc

  Hatırladığım kadarıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da İsmet İnönü'yü Hitler'e benzetmişti. Yani Hitler'e benzetme yürütmenin tepesindeki isimlerce de yapılan bir eleştiri biçimi. Şu halde neyin davası bu? Hitler'e benzetmek hakaretse, savcımız açıklasın Başbakan Erdoğan'a "hakaret ediyorsunuz sayın başbakanım" mı demek istiyor?