Başbakan'ı koruyan adam: Tevfik Aydeniz

Başbakan'ı koruyan adam: Tevfik Aydeniz
Başbakan'ı koruyan adam: Tevfik Aydeniz

Tevfik Aydeniz ve Başbakan Erdoğan.

Başbakan'ın 'Usta'nın Hikayesi'nde bahsettiği Tevfik Aydeniz adı Alibeyköy'de bir spor tesisine verilmiş bir güreşçi.Başbakan Erdoğan cezaevine girdiği gün Aydeniz'in cenazesine gitmiş.

Radikal.com.tr - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın hayat hikayesinin anlatıldığı 'Ustanın Hikayesi' belgeselinde Erdoğan’ın 'Beni korumak için İsviçre'den geldi" dediği Tevfik Aydeniz Kasımpaşalı bir sporcu. Aydeniz, 1969 Balkan Gençler Şampiyonu olmuş.

Usta'nın Hikayesi sosyal medyayı salladıERDOĞAN: ÇAĞIRDIK GELDİ


Başbakan Erdoğan, Tevfik Aydeniz için programda şöyle konuştu: “ Refah Partisi'nde olduğu dönemde seçimi kaybettiğimiz gece bir arkadaşımız elinde rakı şişesiyle ağlıyordu. O gece geç saatler, kaybettiğimizi öğrendik. Semtimizde bir arkadaşımız, yaşça benden biraz büyük. İsviçre'de çalışan rahmetli Tevfik Aydeniz kardeşim vardı. Seçim için onları davet ettim, geldiler. Tehditler falan vardı. Çıktılar geldiler. Kapıdan çıktım, karşıya geçmiş, bir yarımlık yeni rakı almış. Orada onu içiyor. Başkanım diyor, 'sen ağlama, ben ağlıyorum' diyor. Ama 'biz diyor oraya çıkacağız' diyor. İsmini söylemeyeceğim. 89, 94'ün sinyalini veriyor. Ve 94'te biz İstanbul'u alıyoruz. O kişi daha sonra rakıyı da bıraktı. Yol arkadaşımız oldu. Sonra Beyoğlu'nu da İstanbul'u da aldık. Yola devam ettik."

Başbakan'dan Şahan'a: 'Naber tombişim'


Peki Alibeyköy’de adına spor kompleksi yapılan Teyfik Akdeniz kimdir?


KİTAPTA AYDENİZ İÇİN ‘KENDİ GELDİ’ DENİLİYOR

Hüseyin Besli ve Ömer Özbay'ın kaleme aldığı Recep Tayyip Erdoğan / Bir Liderin Doğuşu" kitabında Teyfik Akdeniz hakkında bir bölüm bulunuyor. Bu bölüm şöyle: Tarih: 26 Mart 1999; günlerden Cuma!..
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine verilen 4 aylık hapis cezasını çekmek üzere bugün, Pınarhisar Cezaevi'ne teslim olacak.
Yola çıkmadan önce yapması gereken çok önemli bir görevi var: Bir gün önce vefat eden çok sevdiği bir dostunun, Tevfik Aydeniz'in, Fatih Camii'nde kılınacak olan cenaze namazına katılacak.

Başbakan'ın ağzından kendi hayat hikayesi


Tevfik Aydeniz, bir güreş adamı. 1969 Balkan Gençler Şampiyonu. Kasımpaşalı. Tayyip Bey'in aile dostu ve çok yakın arkadaşı. Yüreği de bileği kadar sağlam, gözü pek bir adam...
Tayyip Erdoğan, 1989 seçimlerinde Beyoğlu belediye başkan adayı olduğunda, canına kast eden "derin kalleşliğin" tasallutu altındadır.
Tevfik Aydeniz, İsviçre'de yaşamaktadır. Haber alır almaz çalıştığı işyerinden izin alıp, Türkiye'ye gelir. Seçimler sonuçlanıncaya kadar, Tayyip Bey'in yanından ayrılmaz.
1994 yerel seçimlerinde, aynı tehditler, üstelik kan akıtmayı göze alacak kadar saldırganlaşarak tekrarlanmaktadır. Tevfik Aydeniz, yine koşar gelir; kadim dostunu tehditler karşısında yalnız: bırakmaya gönlü elvermemiştir.”

Acun: 'Gurur Duydum'


  http://www.radikal.com.tr/114924311492434

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - isakent

  senin burada degilde sözcü gazetesinin haberlerine yorum yazıyor olman lazım yazdıklarınla baştan aşağı kompleksini kusmuşsun türkiyenin sanayiside ihracatıda katlanarak büyüdü emekli maaşları bile 150dolar seviyesinden 500dolar seviyesine geldi hastahane önlerinde bıçak parası beklerken ölen insanlar vardı sağlık sistemi şuan dört dörtlük yediğiniz önünüzde afedersiniz başka ne isterdiniz

  demliçay'a - likapa

  resmen kin kusuyorsun ya maşallah.senin fikriyatın bu ülkeye ne verdi de ustadan hesap soruyorsun.önce fikriyatını söyle ondan sonra görelim seninkileri.daha ne versin adam ömrünü verdi ama sen ve senin gibilerin düşüncesi, benim fikriyatım iktidar olsun olmayacaksa ülke batsın yakılsın yıkılsın farketmez.bir avuçsunuz allahtan.sen ve senin gibiler önce ideolojik değil, objektif olmayı deneyin o zaman bu ülkeye faydanız olur aksi halde taksimdeki çapulculardan olursunuz.

  Şovaa bak be - noname99

  Memleket savaşın eşiğinde, barış süreci tıkanmış, ekonomi hallaç pamuğu ama ülkenin lideri çıkıp çocukluk hikayelerini anlatıyor, ajitasyon yapıyor! Halkı uyutmak işte budur. Ama enayi sanmayın herkesi.

  nasılda buluşmuşlar tam olmuş - demlicay2011

  milletin paralarını vergilerini bir güzel yeyip. marmarislerde cirirt atan çantasından kemerine kadar avrupa olan bu insanalrı sevmiyorum. lafa gelince vatan sakarya bismillah diyenler gerçekte tam bir avrupa hayranlarıdır. bu riyakarlığıda yazacak tarih. utanılması gereken yaşamlar. özün sözüne bir olsun. küfrettiklerin malını kullanma. haram. sen mi ürettin onları anca yersiniz. neyin ustalığı bu ülkeye sanayi mi getirdin bilim mi getirdin demokrasi mi getirdin. ayrımcılık va şaşadan başka. memurları top gibi oyunuyorsun görevlendirmeyle bu mu devlet anlayışın. şarkıcı takımının yanında bir de futbolcu takımı da kuracak bunlar. e nasılsa psikoloji ve sosyolojiyi keşfettiler. ya istatiski bilimi ona nedersiniz. yüzsüzler anlamak istemeszler istatistik bilimiyle. ey acun sen küpünü doldurdun ama ülken bir kaç avrupa şirketi kadar cirosu var ey acun öldürüeln mühendislerden bahset. insanlara ömür boyu kontrat yapoarak onları esir almaya devam etsen.