Başbakan'ı protestodan dolandırıcılık şubesine!

Başbakan'ı protestodan dolandırıcılık şubesine!
Başbakan'ı protestodan dolandırıcılık şubesine!

Başbakan?ı protesto gösterisinde objektife takılan eylemci, ?dolandırıcılık? suçlamasıyla yakalandı. FOTOĞRAF: AZİZ UZUN / AA

KOCAELİ - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kocaeli’ni ziyareti sırasında protesto gösterilerine katılınca basında fotoğrafları çıkan bir eylemci, ‘bankamatikte unutulan kartla para çektiği’ iddiasıyla yakalandı!
26 Mayıs günü Kocaeli’nde bir bankamatikten para çeken Y.G., kartını bankamatikte unuttu. Kartı iptal ettirmek için hemen telefona sarıldı, ama bu sürede 350 lira çekildiğini öğrenince polise başvurdu.  Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, bankanın güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyerek Y.G.’nin hemen ardından bankamatikten para çeken kişinin eşgalini saptadı. Bir ayı aşkın süredir zanlıyı arayan ekipler, 28 Haziran günü Başbakan’ı protesto eden depremzedelerin görüntüleri arasında bu kişiye benzeyen bir kişiyi gördü. Yakalanıp Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülen İ.Ç. ile ilgili soruşturmanın dün sürdüğü belirtildi.
Depremzedeler, İzmit’teki Irak Arızlı Konutları’nı boşaltmaları için kendilerine tebligat geldiği için protesto gösterisi yapmıştı. Konutlar, 2001 yılında Irak devleti tarafından depremzedelere verilmek üzere yaptırtılmıştı. (aa)