Başbakanıma sosyalist yaftasını yakıştırmam

Başbakanıma sosyalist yaftasını yakıştırmam
Başbakanıma sosyalist yaftasını yakıştırmam

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik’ten, “Bu ülkede gerçek bir sosyalist varsa o da Recep Tayyip Erdoğan ” diyen Başbakan danışmanı Yiğit Bulut’a yanıt geldi: “Ben doğrudan Başbakanıma sosyalist yaftasını yakıştırmam.”
Düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalar yapan Çelik, Yiğit Bulut’un açıklaması sorulunca şöyle konuştu:
“Sayın Yiğit Bulut’un ağzından çıkan ifade bu mudur, onu bilmiyorum. Ancak Hz. Ömer ne kadar sosyalistse Sayın Başbakan da o kadar sosyalisttir. Sosyal adalet kavramına inanmak sosyalist olmayı gerektirmez. Sayın Başbakan bunları başarmış olan bir Başbakan’dır. Türkiye’de sosyal adalet ve sosyal devlet kavramı Sayın Başbakan’ın başbakanlığı döneminde hayata, devlete hâkim kılınmıştır. Sayın Başbakan muhafazakâr, demokrat bir insandır. Siz ille de Sayın Başbakan’a bir unvan bulmak zorunda değilsiniz. Ben sosyal devlete inanırım. Ama sosyalizmi yanıma bile yaklaştırmam. Sosyalist-mosyalist değilim. Sayın Başbakan da sosyalist değil. Eğer sosyal devlet anlayışı, sosyal devlet kavramı halka yakın olmak manasında Sayın Bulut söylemişse eyvallah. Ama Sayın Başbakan muhafazakâr, demokrat bir liderdir. Avrupa’daki vatandaşlarımız sosyalist partilere oy veriyorlar ama Türkiye’ye geldikleri zaman CHP ’ye değil, AK Parti’ye oy veriyorlar. Demek ki bu ihtiyacı AK Parti karşılamıştır. Eğer bu anlamda söylenmişse bir şey diyemem. Ama ben doğrudan Başbakanıma sosyalist yaftasını yakıştırmam.”