Başbakan'ın afişini yırtan çocuklar serbest bırakıldı

Başbakan'ın afişini yırtan çocuklar serbest bırakıldı
Başbakan'ın afişini yırtan çocuklar serbest bırakıldı
Adana'da Başbakan Erdoğan'ın afişlerini yırttıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 3 çocuk, verdikleri ifadenin ardından cumhuriyet savcısı tarafından serbest bırakıldı.

Adana'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın Ramazan Bayramı kutlamasına ilişkin afişlerini yırttıkları iddiasıyla yakalanan 16 yaşlarındaki 3 çocuk, adliyeye sevk edildi. 

Merkez Seyhan İlçesi'ndeki AK Parti Adana İl Başkanlığı binası karşısında bulunan billboardlardaki Başbakan Erdoğan 'ın "Bugün bayram birlik olalım" sözünün yer aldığı afişin yırtılması üzerine polis çalışma başlattı. Mobese kayıtlarından billboardlardaki afişleri yırttıkları tespit edilen G.A., D.D. ve M.T.G. gözaltına alındı. Çocuk Şube Müdürlüğü'nde işlemlerin ardından 'Başbakana hakaret' suçundan adliyeye sevk edildi. Çocuklar, sevk edildikleri adliyede ifade verdikten sonra savcılıkça serbest bırakıldı. 

Çocuklardan M.T.G.'nin babası Ekrem G.'nin önceki dönemlerde Ak Parti Adana il yönetiminde yer aldığı bildirildi.Başbakan'ın afişini yırttıkları gerekçesiyle adliyeye sevk edilen 3 çocuk savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

 


  http://www.radikal.com.tr/114530711453073

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gözdağı - maximus12

  Noldu yani bu çocukları mahkemelik yaptınızda milletin gözünü korkutmuş mu oldunuz ?Herkese gözdağı veren adeletiniz yakında bebekleride davalık ederse hiç şaşmıyacam.

  Herıld yani.... - sanalperest

  Tabii ki serbest olacaklar. Bu çocuklar Tayyip'in posterini yırtmadılar, tüm yaptıkları billboardda olan bir reklam afişini yırtmaktan ibarettir ki bu bir deterjan reklam afişi de olabilirdi ve bu konu sadece billboard sahibi kişiyle çocuklar arasında olur... Gerisi hukuken teferruattır.

  Başbakanın afişini yırtan çocuklar hk. - runekson

  Halkı zihnini yönlendirmek için asılan bilbordlardaki ilanlardan halk nefret ediyor onun içinde yırtıyor,eğer bu yırtma eylemi suç teşkil ediyorsa o zaman başbakanın hatalarını ifade eden afişlerinde hazırlanarak toplumun göreceği yerlere asılması gerekir,iktidarında bunlara ses çıkarmaması demokrasinin gereği olduğunu düşünüyoruz.