Başbakan'ın çelengini kıran çiftçiye gözaltı

Başbakan'ın çelengini kıran çiftçiye gözaltı
Başbakan'ın çelengini kıran çiftçiye gözaltı
Nazmiye Demirel'in cenaze töreninde Başbakan Erdoğan'ın gönderdiği çelengi kıran çiftçi gözaltına alındı.

ISPARTA- 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşi Nazmiye Demirel, İslamköy Beldesi'ndeki cenaze töreni sonrası toprağa verildi. TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Lideri Devlet Bahçeli 'nin yanısıra çok sayıda siyasi ve vatandaşın katıldığı cenaze törenine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da bir çelenk gönderdi.

Cenaze töreninde bir çiftçinin Başbakan Erdoğan'ın gönderdiği çelengi kırdığı iddia edildi. Çelengi kırdığı iddia edilen Mersinli çiftçi B.K., jandarma ekipleri tarafından, cumhuriyet savcısının talimatı üzerine gözaltına alındı.

Atabey İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürülen B.K., hakkında 'mala zarar vermek' suçundan işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı.(DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113564311356434

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çelenk? - metinc

  Çelenk kırmak neden göz altı sebebidir anlayamadım. RTE'nin ismi yasalarla korunan kutsal bir ibare mi oldu?

  Ben kral değilim... - GiantRobot

  Çelenkte adı yazılı olan şahıs ben kral değilim dememişmiydi ben mi yanlış hatırlıyorum?

  ellerine sağlık - demlicay2011

  millet inim inim inliyor . bankaların pencesinin altında. (silah dayayıpta vermiyoruz derler) muhtaç bıraktınız sizi gidi avm ci fasoncular. doğu medeniyetinden araba ve cep alsanıza yokkki alasınız. zavallılar tabiki küfrettikleri batı medeniyetinden alıyorlar. bu kadarmı çifte karakter olunur allahım çıldırasım geliyor. istatistik bilimini emniyete başbakanlığa ve diğer bütün kurmlara okutacaksın. işkenceler tecavüzler batmalar intiharlar mahkeme sayıları ve nitelikleri vs vs. üç kat artan suç oranları işte benim dayanaklarım. lafa gerek yok. o ağzı olan herkezde var. bu rakamlar inşallah batmanıza sebep olacaktır. bu kaçınılmazdır.

  Hani nal zarar görür görmüş. - citizen

  Hangi mala zarar vermiş ki çelengi kıran çocuk. O çelenkler tören bittikten sonra orada kalırlar ve çocuklar henüz solmamış çiçekleri toplar evlerinde vazoya koyar ya a kız arkadaşlarına verir..., Çelengin iskeletini de kışın yakmak için odunların arasına atarlar. Hangi mala zarar vermiş...Belki tepkinin yeri yanlış ama şekli doğru.