Başbakan'ın Gezi davetine ret

Başbakan'ın Gezi davetine ret
Başbakan'ın Gezi davetine ret
Başbakan'ın yarın Gezi Parkı'nı konuşmak davet ettiği iki isim, yaşanan şiddet olaylarını protesto ederek davete katılmayacaklarını açıkladı.
Haber: SERKAN OCAK - serkan.ocak@radikal.com.tr / Arşivi

Gazeteci Hayko Bağdat ve Greenpeace Kampanyalar Yöneticisi Hilal Atıcı, Başbakan Erdoğan ’ın yarın yapacağı Gezi görüşmesine katılmayacaklarını açıkladılar.

Gazeteci Hayko Bağdat, twitter ’dan yaptığı açıklamada “Taksim Dayanışma'nın tavrına uygun olarak yarın yapılması planlanan Başbakanlıktaki toplantıya katılmayacağım” dedi.

Görüşme için adı geçen bir grup olan Greenpeace’den Kampanyalar Yöneticisi Hilal Atıcı ise Başbakanlık Basın Müşavirliği’nden aranarak davet edildiğini ancak “mevcut şiddet ortamında mesajın sağlıklı bir şekilde iletilemeyeceği ve düzgün bir diyalog ortamı olamayacağı” gerekçesiyle Başbakan’ın görüşme teklifini reddettiğini açıkladı.


  http://www.radikal.com.tr/113718711371879

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  YORUMCULARA VE RADIKALE - 14Bernard

  Sizin amacinizi anlayacak kadar vatandasin beyni var sizi doguranlar da denedi cok defa.ATATURK un dedigi gibi icteki bedhahlardansiniz sizler.Asla Ataturcu degil ve onu sevmeyensiniz siz.Aragon,simarik,Argo konusan yazan ve aslinda Diktator olan sizlersiniz.Radikal de sizin medyadaki eliniz.Ben de burada size cevap yazmaktan yorulmayan gercek Ataturkcu,gercek vatansever,bir 68 kusagi ve orada olan akademisyenlerin hocasiyim.Ama yazi seklim elit ve aile terbiseyesi belli demek sizlere verdiklerimizi alamamissiniz.Bakalim kim hakli cikacak.Idam yok artik vatanimda.

  Kiminle görüşeceksin ki? - metinc

  İnsanlara gaz bombası atılırken tutup ne görüşmesi zaten? Görüşmeden olmaz demişler de allah aşkına o durumda hükümet de kendine çeki düzen verecek ve görüşme için uygun zemini hazırlayacak. bir yandan baskı ortamı kurup öte yandan talepleri dinler gibi görüntü vermek mümkün değil. Kürtlerle yürütülen Barış Süreci de silahlar sustuğunda ortaya çıktı; bir yandan savaşıp bir yandan barış görüşmesi yapmak olmazdı. Buradaki barışçıl gençlere saldırıp sonra da reklam amaçlı bir görüşme yapmak gibi bir şark kurnazlığına kimse olur demez zaten. Kiminle görüşeceksin ki zaten; senin ümüğünü sıkmakla tehdit eden bir otoriteyle mi? Görüşmenin tarafları eşit değil bir kere. Bir de 68 kuşağı olduğunu iddia edip "önce okulunu bitir" diyenler var; orada görüşmeye çağrılanlardan bazılarının mimar ve akademisyen olduğunu bilmeden yorum yapmamak lazım. 68 kuşağıymış, güldürmeyin beni.

  14 bernard - drhilmi

  şşşşşttttt bernard. seçimle gelen seçimle gider, hileyle gelen geldiği gibi...

  BAŞBAKANIN PLANI - pispor

  şuanda İstanbul valisinin programında buna göre yarın başbakan insanlar ile değil orada sökülmeyi bekleyen ağaçlar ile konuşacak galiba çünkü valinin son açıklaması şiddetle bu direnişi bastırıp Gezi parkını insan boşaltacak gibi

  SIZ KIMSINIZ ALLAH ADINA - 14Bernard

  Kiyamet kopmadi vatanimda yeter be artik benim yasimdakilerin da sabrini tasiracaksiniz.Biz de 68 kusagiyiz ama ne unv.yaktik, ne milletin,yetimin malini.Bitirin okulunuzu girin siyasete ve meclise orada anlatin derdinizi.Milletin sectigini siz secmediyseniz birdahaki secimde oyunuzla gosterin kendinizi.Simarik generasyon sizde.Esasinda analariniz babalariniz disiplin kuramamis ustunuzde.Radikal sakin msg sansurleme size de yetti artik.

  yazık - acipayamli2

  yazıklar olsun o zaman size. hadi hayko seni az çok twitterdan tanıyoruz ama bu kadar karşı tavırlı olman herhalde yine kötü bir espri olsa gerek. green peace artık=green piece yeşil yeşil. her türlü diyaloga açık olan green peace Tr'de farklı çalışıyor demekki.

  Toplati - Roza lüxemburg

  Oral calislar kesin o toplantiya gider.Bu sürecte hic emegi olmamasina ragmen.