Başbakan'ın gideceği Okmeydanı'nda çatışma

Başbakan'ın gideceği Okmeydanı'nda çatışma
Başbakan'ın gideceği Okmeydanı'nda çatışma

Arşiv

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Okmeydanı'ndaki Okçular Tekkesi'ne yapacağı ziyaret öncesinde polisle protestocular arasında çatışma çıktı.

Radikal.com.tr - Okmeydanı’nda Okçular Vakfı Spor ve Eğitim Tesisi olarak yeniden düzenlenen Okçular Tekkesi’nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılmadan önce Okmeydanı’nda arbede yaşandı.

Başbakan Erdoğan Tekke’ye gelmeden önce polis bölgede olağanüstü güvenlik önlemi aldı. Ancak Başbakan Erdoğan'ı protesto eden gruplar eylem yapmak isteyince çatışma çıktı. Polisin biber gazlı ve renkli tazyikli su sıkarak müdahale ettiği göstericiler taş ve soparlarla karşılık verdi. Ara sokaklarda kovalamaca ve küçük çatışmalar devam ediyor.


  http://www.radikal.com.tr/113546211354626

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - noelon

  yanlış mı hatırlıyorum; iç savaştan önce esad'a karşı da gittiği yerlerde gösteriler yapılıyordu... yanlış mı hatırlıyorum bunun sonucu suriye bir iç savaşa sürüklenmişti... hafızam beni yanıltıyorsa bağışlayın ama hatırladıklarım bu günün akepe türkiyesi ile baas suriyesi arasında benzerlikler olduğunu söylüyor... yanlışım varsa haşa hünkarımızdan özür dilerim... padişahım sen çok yaşa... :)

  ... - noelon

  tekkeler kapatılmamış mıydı?

  al takke ver gülüm yok ... - lostmountain

  ne verirsen onu alırsın, şiddet eken fırtına biçiyor.

  İleri Demokrasi mi? o neki! - Şahaloğlu

  Dünyanın her yerinde hükümet başkanları protesto edilir. Demokratik Hukuk (!) devleti olan T.C.'de de protesto ediliyor. Fakat protesto edenlere karşı devletin polisinin uyguladığı şiddet 3.Dünya ülkelerini aratmıyor. RTE'yi protesto etmek hakkımızdır ve ederiz.

  ? - hale

  halkıyla çatışan polis, kimin polisi bu?

  Sil Baştan - karl.marx

  Geriye dönüş başladı, cumhuriyet döneminde din etkisinin arındırılması için yapılan uygulamaların tersinin yapıldığını daha sık göreceğiz. Güzel ülkemin, düşüncesiz insanları da özgürlüklerinin ellerinden gitmesine göz yumarsa, 100 yıl öncesinden ve bu sefer cahiliye kafası ile geliştiğine inanmaya mahkum edilecektir.