'Başbakan'ın programındaki polislere sinekli kumanya' iddiası

'Başbakan'ın programındaki polislere sinekli kumanya' iddiası
'Başbakan'ın programındaki polislere sinekli kumanya' iddiası
Başbakan'ın katıldığı bir programda görevli olan polis elindeki kumanyayı göstererek dert yandı: "Bunlar Vialand AVM programında polis memurlarına verilen öğle yemeği. Siyah renkteki görüntüler çürümüş marul. İçinde bir de siyah nokta sinek midir nedir?"

İSTANBULBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın Vialand eğlence merkezinin açılışını yaptığı gün bu alanda görevli olduğunu belirten bir grup polis kendilerine yenmeyecek kadar bozuk kumanya dağıtıldığını söyledi ve bu iddialarını sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla meslektaşlarına duyurdu.


GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞTILAR
Paylaşılan görüntülerde sandviç ekmek içine konulmuş marul, kaşar peyniri, salam, kek ve içecekler var. Bir polis memuru kumanyayı görüntülerken, gördüklerini de şu sözlerle anlatıyor. "Bu görmüş olduğunuz görüntüler 26 Mayıs 2013'te açılışı yapılacak Vialand AVM programında polis memurlarına verilen öğle yemeği. Gördüğünüz siyah renkteki görüntüler marul. Çürümüş marul daha doğrusu. Bunlar ancak çöpe gider. Bunları insan yiyebilir mi? Yiyemez. Zaten de yiyemedik. Sabah 6'da evden çıktık, 7'de görev yerindeydik. Bize gün boyu verilen kumanya bu. Çürümüş marullu sandviç. İçinde ne; salam olduğu belli değil. En az bir haftalık kaşar peynir erimiş. İçinde bir de siyah nokta sinek midir nedir? Görmüş olduğunuz nokta sinek. Bu kadar rezalet olamaz. Memurlara verilen değer bu mudur? Bir de düşünmüşler 2 tane su vermişler. Allah razı olsun. Polisin 12 saatte yiyeceği bu" sözleriyle eleştirdi. Kızgın polis söz konusu kumanyanın kim ya da hangi kuruluş tarafından dağıtıldığı konusunda ise bir adres vermiyor.


1 MAYIS'TA DA ‘KUMANYALAR BOZUK’ DENMİŞTİ
Sosyal paylaşım sitelerinde bu görüntüler yayılırken geçtiğimiz 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı’nda Ankara 'da görevli polislere de Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer tarafından yapılan incelemelerde bozuk kumanya verildiği iddia edilmişti.


UĞUR ALAATTİNOĞLU / DHA


  http://www.radikal.com.tr/113543111354315

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Aa lütfen... - nannou

  Ağzınızın ortasına sıkılan biber gazının yanında bir sinek nedir ki...? Afiyet olsun.

  n - bbuucu

  Şimdi o avm'nin açılışında bi protesto olsa, bütün hınç protestoculardan çıkacak. 1 Mayıs için bir polis, buna benzer bir şey söylemişti... Polis hakkını doğru yerde aramayı bilse; zaten polis olmazdı sanırım.

  size reva görülen ne ki? - lastikordek

  muhalefeti coplarken daha iyi düşünürsünüz bundan sonra. siz kendinizi ayrıcalıklı mı sanıyorsunuz. biber gazı yiyin o zaman.

  zamanınız gelecek - Sid Dorsett

  biber gazı sıkacağınız muhalefet ya da marjinaller kalmayınca sizi de kullanıp atacak bu sistem. yemek konusunda ise fazlasını hakettiğinizi düşünmiyorum. siz aranızdan insan olmayanları ayıklayın önce.

  hımmm - OCRA

  demek o sinirle bastınız 1 mayısta o kadar gazı!! biz de üstümüze alınmıştık gerginliğinizi