Başbakan'ın ziyareti öncesi Cizre'de operasyon

Başbakan'ın ziyareti öncesi Cizre'de operasyon
Başbakan'ın ziyareti öncesi Cizre'de operasyon
Şırnak'ın Cizre ilçesinde polis PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye operasyon düzenlendi
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU / Arşivi

İSTANBUL - Başbakan Tayyip Erdoğan 'ın Cizre'deki Şerafettin Elçi Havalimanı'nın açılışı için şehre yapacağız ziyaretten bir gün önce düzenlenen operasyonda 5 kişi gözaltına alındı. 7 ayrı adrese düzenlenen baskında gözaltına alınan zanlıların kendilerine KCK Asayiş adı verdikleri, YDG-H tişörtü giydikleri ve PKK adına yol kesip, haraç topladıkları iddia ediliyor.

7 ADRESE OPERASYON
Şırnak Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Cizre ilçesinde yol kesip, PKK adına haraç aldıkları iddia edilen 5 kişiyi belirledi. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile yapılan teknik ve fiziki takibin ardından polis, Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'nın açılışı için yarın şehre gelecek Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ziyaretinden bir gün önce operasyon kararı verdi. Sabah saatlerinde 7 ayrı adrese baskın düzenlenerek 5 kişi gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda KCK Asayiş Diploma Töreni'nde giydikleri YDG-H Asayiş tişörtü, törende kullanılan örgüt flaması, bayrağı, Abdullah Öcalan posteri, afiş, pankart, örgütsel dokümanlar ve zanlıların eylemde kullandıkları kıyafetlerin bulunduğu belirtildi.


10 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI


Cizre'de kurulan örgütün sözde gençlik birimi YDG-H'ye yönelik daha önceki operasyonda 25 adrese baskın düzenlenmiş, 20 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan zanlılardan 10'u çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.


  http://www.radikal.com.tr/114338811433881

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yalancinin mumu - Ari Zerdüst

  Yalan söylenir de bu kadari olmaz.Yalan söylüyen önce söyledigi yalana kendisini inandirmali ki,baskasinida inandirabilsin.Sirnaxa gidiyorsun halkka yaptigin zulmden dolayi halktan korkuyorsun.Bundan dolayida her karis topraga asker-polis yerlestirip silahli gücün kontrolünde acilis yapiyorsun.Olay bu iken neden PKK bahanesi.PKK ateskes ilan etmis,güclerni türkiye sinirlarin disina cekmis.cekiyor ve yedi aydir tek kursun sikmamisken senin bu yalanin neyin nesi? Böylemi sürece sahip cikacaksin? yalanin sahibine faydasi yok ki,baskasina faydasi olsun...