Başbakan'la görüşen Gezi heyetine soruşturma

Başbakan'la görüşen Gezi heyetine soruşturma
Başbakan'la görüşen Gezi heyetine soruşturma
Gezi Parkı eylemleriyle ilgili soruşturmayı yürüten savcı, Başbakan ile görüşmeye katılan altı kişinin ifadesinin alınması için Emniyet'e talimat verdi. Savcı, kendilerinin gelip ifade vermesini kabul etmedi.

Radikal.com.tr - Cumhuriyet'ten Murat İnceoğlu'nun haberine göre Gezi soruşturması dosyasını inceleyen avukat Yıldız İmrek, savcılıktan Emniyet’e yazılan bir yazı ile karşılaştı. Savcı Nazmi Okumuş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen heyette yer alan DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhçu, mimar Derya Karadağ, Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Başkanı Tayfun Kahraman, Beyoğlu Semt Dernekleri Sözcüsü Cem Tüzün’ün ve KESK Kadın Sekreteri Canan Çalağan’ın ifadesinin alınmasını istedi. Avukatların, yazıda yer alan isimlerin gelip savcılıkta ifade vermesi talebi ise olumsuz yanıt aldı.

Savcılığın kararının öğrenilmesinin ardından Emniyet’i arayan DİSK’in avukatı Necdet Okcan ise Emniyet’e henüz bir yazı ulaşmadığı yanıtını aldı. Çerkezoğlu, “Henüz tebligat yapılmadığı için neden ifade vermemiz gerektiğini bilmiyoruz. Daha önce fezlekede adımız olmasına rağmen soruşturmaya dahil edilmemiştik. İfadesi alınması istenenler Başbakan ile görüşen heyette yer alan isimler” dedi.

'BAŞBAKAN SİNİRLENMİŞTİ'

Gezi protestoları sırasında heyetle görüşen Erdoğan, Çerkezoğlu’nun sözlerine sinirlenmiş ve görüşmeyi bir süre terk etmişti. Erdoğan, İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu’nu kastedip yanlışlıkla eşi Arzu Çerkezoğlu’na “Aşırı sendikacı” sözünü kullanmıştı.

Sıra Gezi heyetinde


  http://www.radikal.com.tr/115134811513487

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ŞİMDİ SAVCI - pispor

  diyecek ki siz neden başbakanı sinirlendirdiniz aslında bana göre bu konu savcının görevleri arsında değil

  Efendi buyurmus - Ari Zerdüst

  Zulm edenlere göre zalim her zaman hakli.Zulme ugrayanlara göre ise zulm etmek suctur.Eger savci zulme ugrayanlara karsi bir sorusturma baslatmis ise savcinin da zulm edenin yaninda yer aldigi kesinlik kazanacaktir.Yapilmasi gereken zulme karsi direnenler degil,zulmü yaratanlar sorusturulmaliydi.Eger efendi kizip buyurmasaydi savci da adalete göre calisma yürütürdü.Fakat emir yukardan geldigi icin de savci bey adaleti degil,adaletsizligi secmek zorunda kalmis.Emir kulu olmak böyle bir sey iste.

  Reşat - vancetti

  Reaşat Enis'in Sarı İt romanında ki sendikalı benimsediği için öyle konuşmuş olmalı. Çok eğlenceli bir roman, öneririm. Günümüzden ders çıkartmak için ideal.

  Ne intikammış arkadaş! - X120

  Hani intikam soğuk yenen bir yemekti? Bunlar soğumasını da beklemeden yemeye çalışıyor. Dikkat edin de dilinizi yakmasın, midenize oturmasın.

  Padişahım çok yaşa - uzayda bir yer

  demediği için insanlar, boşbakan sinirlenmiştir tabi. Sorun değil, biz sinirli değiliz. Sadece hakkımızı arıyoruz.

  sindirme operasyonu. - kaşınan adam

  Bu adamlar Başbakanla görüşme yapmak için birilerine sanki silah dayadılar.Bunları görüşmeye Başbakan davet etmedimi?Bu nasıl bir anlayıştır.İnsanlar bundan sonra devletin en üst kademesinde bulunan birinin samimiyetine güvenebilirmi?O günlerde protestoların durması için bu kişilerden yardım istiyorsun ama vartayı atlatınca o kişilerden intikam alıyorsun. Böyle bir anlayış kabul edilemez.

  Siz hangi rejimde olduğunuzu sanıyorsunuz? - Devrims

  Siz hangi rejimde olduğunuzu sanıyorsunuz? Kendinizi demokratik bir ülkede zannederek, gidip baskıcı rejimin başı ile rahat rahat konuşabileceğinizi mi sanmıştınız? Yok öyle yağma...Biz ancak bu güne kadar bekleyebildik. Ortalık biraz sakinleştiği an işte böyle tepenize bineriz. Şimdi size savcılıkta demokrasinin yararlarını anlatacağız....