Başbakanlığın yanında, gün ortasında cinayet

ANKARA - Başbakanlık binalarının ve Yargıtay’ın bulunduğu Vekaletler Caddesi’nde bir vatandaş gün ortasından kalbinden bıçaklandı. Yaralı olarak Başbakanlık yakınına kadar gelmeyi başaran 32 yaşındaki Alpaslan Kaya hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.
Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğünde sözleşmeli şoför olarak çalışan Alpaslan Kaya, saat 13.00 sıralarında Atatürk Bulvarı ile Başbakanlık’ın bulunduğu Vekaletler Caddesi’nin kesiştiği noktada kimliği belirlenemeyen bir şahıs tarafından kalbine yakın bir yerden bıçaklandı.
Şahıs, Kızılay istikametine doğru kaçarken, Alpaslan Kaya da Başbakanlık’a doğru yöneldi. Ancak burada kan kaybı nedeniyle yere yığıldı. Kaya’ya, Yargıtay’da görevli polisler müdahale etti. Ambulans ile Akay Hastanesi’ne kaldırılan Kaya, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yargıtay ve Türk Telekom binalarının güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, katil zanlısı olarak 1.70-1.75 boylarında bir erkek şahsı arıyor. Öğle yemeğini yedikten sonra Başbakanlık’tan yaya olarak ayrılıp Kızılay’a doğru giden Kaya’nın telefon görüşmeleri de inceleniyor. Kaya, evli ve dört ile yedi yaşlarında iki çocuk babasıydı. (Radikal)