Başbakanlık böyle ziyaretçi görmedi

Başbakanlık böyle ziyaretçi görmedi
Başbakanlık böyle ziyaretçi görmedi

Naomi Campbell, Başbakanlık?ta görüştüğü Emine Erdoğan?dan, ?Yardım İçin Moda? kampanyasında elde ettiği geliri nereye yönlendireceği konusunda yardım istedi. Erdoğan, Campbell?a kızları okutmayı önerdi. fotoğraf: KAYHAN ÖZER / aa

ANKARA - Başbakanlık dün dünyaca ünlü bir ismi ağırladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eşi Emine Erdoğan’la bir araya gelen top model Naomi Campbell, bir yardım kampanyasında elde ettiği gelirleri nerelere yönlendireceği konusunda yardım istedi.
Pazar günü yapılan Formula 1 için Türkiye’ye gelen Naomi Campbell, dün de Ankara’ya geçti. Ziyareti öncesinde Emine Erdoğan’dan randevu talep eden Campbell, Başbakanlık Resmi Konutu’nda Emine Erdoğan’la yaklaşık iki saat süren basına kapalı bir görüşme yaptı. Görüşmede, Campbell’ın, geçtiğimiz aylarda İstanbul’da Emine Erdoğan’ın himayesinde düzenlenen ‘Filistin İçin El Ele’ kampanyasına katılamadığı için üzüntülerini ilettiği öğrenildi. Emine Erdoğan, Türkiye’de kız çocuklarının eğitiminde karşılaşılan güçlükler, ‘Haydi Kızlar Okula’ ve ‘Ana-Kız Okula’ gibi kampanyalardan söz etti. Ünlü top model Campbell da bir süredir yürüttüğü ‘Yardım İçin Moda’ kampanyasında elde ettiği gelirleri nerelere yönlendireceği konusunda Erdoğan’dan yardım istedi. 

Çanta hediye etti
Emine Erdoğan, kızların eğitim ve meslek hayatına katılmalarında çözüm için gezici ana okulları, kız meslek okulları kurulmasında birlikte yardım kampanyaları düzenleme önerisinde bulundu. Baş başa sıcak bir atmosferde geçtiği belirtilen görüşmede Erdoğan’ın, top model Campbell’e üzerinde geleneksel Türk motiflerinin bulunduğu gümüş bir çanta hediye ettiği belirtildi. (Radikal)