'Başbakanlık konutu önünde ateş edildi'

'Başbakanlık konutu önünde ateş edildi'
'Başbakanlık konutu önünde ateş edildi'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın CNR Fuar Merkezi'ndeki programına gitmeden kısa süre önce, Üsküdar'daki konutu önünde hareketli dakikalar yaşandı. Bir kişinin yaralandığı olayın görgü tanığı ateş edildiğini iddia etti.

İSTANBUL - Konuta 50 metre mesafedeki bir pastanenin önünde oturan esnaf Ergun Gökırmak'ın sağ omzunun arka tarafına henüz belirlenemeyen bir cisim isabet etti. Ergün Gökırmak'ın acıyla bağırması üzerine, çelik yeleklerini giyen koruma polisleri çevrede güvenlik önlemi aldı. Cismin gelmiş olabileceği Abdullah Ağa Camii, çevresi ve konutun karşısındaki parkta geniş çaplı inceleme yapıldı. Sağ omuz arkasından hafif yaralanan Gökırmak, polis otosuna bindirilerek hastaneye götürüldü. Olayın meydana geldiği yerde de inceleme yapan polis, esnafın sırtına isabet eden cismin ne olduğunu belirleyemedi. CNR Fuar Merkezi'nde bir programa katılacak olan Başbakan Erdoğan ise, olaydan yaklaşık yarım saat sonra konutundan ayrıldı.

Ergün Gökırmak, ilk tedavisinin ardından ambulansla olay yerine geri getirildi. Sağ kolunun askıda olduğu görülen Gökırmak, sivil polislere olayı anlattı. Kısa süreli incelemenin ardından Gökırmak, getirildiği ambulansla olay yerinden ayrıldı.

Bu arada, olayın meydana geldiği sırada Ergün Gökırmak ile birlikte olan arkadaşı, o anda ne olduğunu anlayamadıklarını belirterek, sohbetleri sırasında bir silah sesi geldiğini öne sürdü. Gökırmak, "Uzaktan ateş edildi herhalde, sırtına sonra cama geldi. Çok ciddi bir yarası yok. Sırtında bir morarma oldu" dedi.

DÜKKANIN CAMINDA DELİK BULUNDU

Olay Yeri İnceleme ekibinin yaptığı çalışmada, pastanenin bitişiğindeki ayakkabıcı dükkanının camında bir delik bulundu. Buradan içeri girdiği tespit edilen cismin içerideki bir ayakkabı kutusunda da iz bıraktığı tespit edildi.

Dükkanın camına isabet eden mermi olduğu sanılan cismin atıldığı yeri belirlemek için olay yeri inceleme ekipleri, Atış Yönü Tayin Kiti kullanıyor. Polis ekipleri ayrıca cismin cama isabet etmeden önce çarptığı ağaca da merdiven yardımıyla çıkarak detaylı inceleme yaptılar.

Ayakkabı dükkanının sahibi Hayrullah Özellioğlu da ,"Biz burada oturuyorduk. Silah sesi duyduk, yanımızdaki arkadaş yaralandığını söyledi. Polis ekiplerine haber verdik. Polis ekipleri cismi ve boş kovan aradılar fakat şu ana kadar herhangi bir şey bulamadılar" diye konuştu. 

(Mehmet Akif ERDEM-Cengiz ÇOBAN/DHA)