Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel madenci yakınını tekmeledi

Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel madenci yakınını tekmeledi
Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel madenci yakınını tekmeledi
Erdoğan'la beraber Soma'ya giden Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'in hayatını kaybeden madencilerin yakınlarını döverken çekilen görüntüleri sosyal medyada büyük tepki topladı.

Soma'daki madende meydana gelen facia sonrası Soma Belediyesi önünde açıklama yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a vatandaşlar tepki gösterdi. 

Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'in madencilerin yakınlarını döverken görüntülenmesi sosyal medyada büyük tepki yarattı.

Başbakan’ı Soma’da protesto eden göstericiye tekme attığı belirtilen Başbakanlık müşaviri Yusuf Yerkel’e BBC Türkçe telefonla ulaştı ve görüntüleri sordu.

Sosyal medyada dolaşan görüntülerdeki kişinin kendisi olup olmadığı iddiasına dair “Siz misiniz?” sorusuna “Evet” diyen Yerkel, “Gereken açıklamayı yapacağım. Oradan ayrıntıları takip edebilirsiniz” dedi.

Açıklamayı ne zaman yapacağına dair soruya Yerkel, “En kısa zamanda” diye yanıt verdi.

Söylediklerini tekrar doğrulatmak adına sorulan sorunun ardından ise Yerkel, bir yorumda bulunmadığını, ayrıntıların yarın yapacağı açıklamada bulunabileceğini söyledi.


Başbakanlık Müşaviri Soma'da Madenci Yakınını... paylaşan: haberler

Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel o fotoğrafı doğruladı
 

İşte tepki toplayan o fotoğraf...


  http://www.radikal.com.tr/1192130119213037

  YORUMLAR
  (37 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bana hitaben yazılanlar cevap vermemi gerektirecek düzeyde değil - enver altın

  İçerikçe de , incelik yönünden de.

  birileri hala 'demokrasimi ' diyor!! - DENİZ4810

  bazen tek bir kare fotoğraf bir kitaptan daha fazlasını anlatır. bu fotoğrafa iyi bakın , türkiye yi yöneten zihniyetin resmidir.

  "Şeref" ekmek bulamazken "Şerefsizler" bulur... - user387032

  ...diye bir ağıtı vardı rahmetli Kıvırcık Ali'nin. "Yanaka/yalaka ve yandaş"lığın zirvede olduğu günleri yaşıyoruz Türkiye'de. Usta'nın etrafında daha bunun gibi 100 TANE var. Güvenlik ordusu yetmiyor çünkü. "Halkadamı" halkın içine çıkarken 1500 kişilik güvenlik ordusuyla gidiyor. Benzetmek gibi olmasın ama Saddam'ın Cumhuriyet ordusu da Kaddafi'nin Dilberlerden oluşan güvenlik kuvvetleri de feci akıbetlerinden kurtaramadı.

  enver altın - UYİ35

  Bir başbakanlık müşavirinin, güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilmiş bir adamı yerde böyle tekmelemesini doğal görebiliyorsanız, size diyecek fazla bir şey yok. Yerdeki adam ne yapmış olabilir? Müşavir'de bir darp izi veya belirtisi görünmüyor. Küfretmiş olabilir, karşılığı bu mudur? Biz bir hukuk devletine tabi değil miyiz? Bu adam ne yapmış olursa olsun, cezası belli değil midir? Ceza kanunu ben farkında olmadan değiştirildi mi yoksa? Polis veya jandarma tarafından yakalandıktan sonra müşteki tarafından yerde tekmelenmek, bir ceza mı oldu? Yoksa madenci yakını olmanın fıtratında yerde tekmelenmek ve müşavirliğin fıtratında da özel tim tarafından derdest edilmiş birini yerdeyken tekmelemek mi var?

  Acıya Dayanmak - h.otto ercan

  O tekmelerin acısı geçecektir duyarlı insanların sana olan nefreti gün ve gün sana karşı çoğalacaktır. .Azerbaycan Bşbkan Yardımcısı Soma için göz yaşları içerisinde ölen şehitler için rahmet diler ülkemde acılı Ailelere muşaviri ile polisi ile tekme tokat acı verilir Gün gelecek bu yapılanların mutlak hesabı sorulacaktır bunu bilesiniz.Sizin yüzünüzdeki Ar damarı Benim Katledilen madenci kardeşimin yüzündeki kömür karasından daha iğrençleşmiş durumda o kara yıkanınca çıkacaktırSizin yüzünüzdeki edebiyen kalacak bunu bilesiniz.

  Yorumları beğenilmeyen arkadaşa - ysnbtr

  Sanırım siz Afrika'nın medeniyet görmemiş kabilelerinden göç ettiniz bu ülkeye.. Müşavir'in görevi insan tekmelemek midir? O insan suç işlediyse bile polise teslim edersin alır goturur sorgular. Sokak ortasında magandalık yapmanın bir anlamı yok. Ayrıca diyelim ki o insan küfretti bb'a, ne bekliyordunuz yakınını, yakınlarını ihmal zincirleri sebebiyle kaybetmiş bir insandan, anlayış, hoşgörü nerede?.. Arkadaş, ateş düştüğü yeri yakar, sen anlayamazsın o insanların ne yaşadığını, acılarını.. Anlaşılan o ki kendine saygın yok, ama karşındakine saygın olmak zorunda..

  Enver Altın haklı - user390732

  Bir sor bakalım niye tekmeliyor? Madenci yakınının yaptığı bir halt var belli ki. Olasılıklar: 1) Hava atacağım diye teknik altyapısı hazır olmayan demiryolunda hızlı tren işletmeye kalktı. Yoldan çıkan tren yüzünden 41 kişi öldü. 2)Yanlış bir emir verip, çoğu çocuk 34 kişinin ölümüne yol açtı. Onlar da o sırada ordan geçmeselerdi, zaten kaçakçıymışlar dedi. 3) Yanlış bir dış politika tercihi yaptı, Türkiye'yi Suriye iç savaşına bulaştırdı. Bu yanlış kararı yüzünden REyhanlı'da 52 kişi muhtemelen Türkiye'nin desteklediği grupların bombalı eylemi sonucu öldü. 4) Barışçı gösterilerin üzerine polisi sürüp zıvanadan çıkardı. 8 kişi öldü. 5) Ölenlerden biri 15 yaşında bir çocuktu. Annesi katil sensin dedi. Annesini yuhalattı. 6) Oğlunun ve çevresinin büyük çaplı yolsuzluğa karıştığına dair güçlü deliller çıktı. Delilleri ortaya çıkaranları sürdü, yolsuzluk şüphesi olanları korumaya aldı 7) Başbakanın korumalarının arabasına tekme attı.