Başbakanlık ofisi önünde arbede

Başbakanlık ofisi önünde arbede
Başbakanlık ofisi önünde arbede
Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi önünde eylem yapan SDP üyelerine polis müdahalesine eylemciler karşılık verdi.

İSTANBUL - Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi önünde eylem yapan SDP üyesi gruba polis müdahale etti. Yaşanan arbedede göstericilerden 6'sı gözaltına alındı.
Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) üyesi yaklaşık 25 kişilik grup, Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde başlatılan kitap sınırlamasını protesto için Beşiktaş 'ta bulunan Başbakanlık Çalışma ofisi önünde eylem yapmak istedi.


Basın açıklaması yapan grup daha sonra oturma eylemine başladı. Bu sırada gruba polis müdahale etti. Polisin müdahalesi sırasında arbede yaşandı. Grup üyeleri polise bayrak sopaları ile vurarak direndi. Direnen eylemcilerden 6'sı yaka paça gözaltına alındı. Diğer eylemciler ise koşarak uzaklaştı. Gözaltına alınan eylemciler çevik kuvvet minibüsüne bindirilerek emniyete götürüldü. (Zeki GÜNAL/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/112687511268754

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  i$te demokrasi - Gerçekleri gosteren

  Katil ol ama hukumeti ele$tirme. Acaba bu polislerin hiç mi vicdani sizlamiyor bu pasifik eylemcilere bu kadar gaddar mudahele ettikleri zaman ???

  Tarih - user1107643

  Gün gelecek bu fotograflari tarihin kendisi yargilayacak. Cünkü onun bir ruhu var!

  Bu şiddet görüntüleri bitmeli! - huseyin366

  Ne yapıyorlar?Etrafa mı saldırıyorlar,yakı yıkıyorlar mı? Yapsınlar eylemlerini zaten dağılacaklar.Eylem sonrası dağılmayan grupla zaten kovalamaca oynayacaksın.Can sıkan görüntüler,demokratik tahammül gösterilmeli.

  Kitaplar Yasaklanamaz! - proleternet

  Kitapların yasaklanmasına akıl erdirmek zor. Cezaevlerinde ki siyasi tutsaklarda bu mesele üzerine bir bildiri yayınladı.. Bu konu ile ilgili bir açıklama yapılması gerekiyor. Kim neden kitapları yasaklıyor akıl sır erdirmek zor.