Başbakanlık Ofisi önünde 'Aziz Güler'in cenazesi' için eylem

Başbakanlık Ofisi önünde 'Aziz Güler'in cenazesi' için eylem
Başbakanlık Ofisi önünde 'Aziz Güler'in cenazesi' için eylem
Kobani'de hayatını kaybeden ve cenazesinin yurda girişine 53 gündür izin verilmeyen Aziz Güler için Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi önünde eylem yapan grup, yolu trafiğe kapatarak pankart açtı. Polis ise müdahale ettiği gruptaki kişileri gözaltına aldı.

İSTANBUL - Kobani’de IŞİD’e karşı savaşırken hayatını kaybeden Aziz Güler’in cenazesi 53 gündür bir soğuk hava deposunda yurda giriş izni bekliyor. Ailesinin ve arkadaşlarının tüm çabalarına rağmen yurda alınmayan vce bu yüzden defnedilemeyen cenazeyle ilgili olarak bugün İstanbul'da bir eylem vardı. Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nin önündeki caddeyi trafiğe kapatarak cenazenin Türkiye'ye getirilmesi için eylem yapan 9 kişilik grup, “Aziz Güler'in cenazesini istiyoruz. Alacağız" yazılı bir de pankart açtı.

Başbakanlık çalışma ofisi önünde görevli polisler gruba anında müdahalede bulundu. Bu sırada pankartı almak isteyen polislerle eylemci grup arasında kısa süreli arbede yaşandı. Polis eylemcileri gözaltına alarak polis merkezine götürdü.

(Zeki GÜNAL / DHA)