Başbakanlık önünde 'bombacı' paniği

Başbakanlık önünde 'bombacı' paniği
Başbakanlık önünde 'bombacı' paniği
Başbakanlık Binası'nın girişinde üzerinde bomba olduğu düşünülen bir kişi korumalarca etkisiz hale getirildi.

Radikal.com.tr - Başbakanlık Binası'nın girişinde üzerinde bomba olduğu düşünülen bir kişi koruma polisleri tarafından etkisiz hale getirildi.

Alınan bilgiye göre bugün saat 12.00 sularında Başbakanlık Anabina kapısına yönelen 1961 doğumlu Tuğrul Bayır isimli bir kişinin üzerinde şüpheli bir düzenek gören polisler önce sözlü uyarı yaptı. Şüpeli şahsın yaklaşmaya devam etmesi üzerine koruma polisleri havaya uyarı ateşi açtı.

Şüpheli havaya ateş açıldıktan sonra ilerlemeyi bırakınca polisler tarafından etkisiz hale getirildi. 

Bu arada etkisiz hale getirilen Tuğrul Bayır isimli kişinin olaydan 5 dakika önce 155 Polis İmdat'ı arayarak "kendisini ihbar ettiği" belirtiliyor.

Olay yerinde ve Başbakanlık civarında geniş güvenlik önlemleri alınırken, civardaki yollar, araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Şahsın üzerinde bir bomba düzeneği bulunduğu ve bu düzeneğin uzman ekip tarafından incelendiği de belirtiliyor.

Şüpheli şahsın polisler tarafından sorgusu devam ediyor.

Yaşanan kargaşa sırasında Başbakan Erdoğan 'ın Başbakanlık'ta olmadığı, çeşitli temaslarda bulunmak için AK Parti Genel Merkezi'nde olduğu öğrenildi.


  http://www.radikal.com.tr/116208611620862

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  @ turq_82 - noelon

  sayın yorumcu... yazınızda bu konuları araştıran gazetecilerin yokluğundan bahsetmişsiniz... üzgünüm ama maalesef ülkedeki karanlık ilişkileri, olayları ve faaliyetleri araştıran gazeyeci/yazarların hepsi bombalarla, mermilerle katledildiler... o gazetecilerin soyu tükendi... artık halk -belki de hakettiği şekilde- bu tür konularda ya magazin gazetecileri tarafından ya da iktidar partisinin kulu olan gazeteciler tarafından bilgilendirilmektedir... artık gazetecilik/yazarlık halk için değil ya iktidar partisi için ya da cüzdan doldurmak için yapılmaktadır... yani bir nevi kapı kulluğu...!

  Aman ne tesadüf... - turq_82

  Başbakan ile cemaatin arası ne zaman açılsa birileri başbakanlığın kapısına dayanıyor. MİT krizi sırasında başbakanlık yakınlarında bomba patladı. Geçtiğimiz yıl cemaat ile sürtüşmeler yaşanırken bir kişi silah ile gelmiş, başka bir kişi kendini yakmıştı. Şimdi dershane kavgası varken canlı bomba ortaya çıkıyor... Ya cemaat Erdoğan'a gözdağı veriyor, ya da tam tersine Erdoğan kendisini mağdur göstermek için tezgah kuruyor. Türkiye'de bir tane doğru düzgün gazeteci olsa bu işlerin arkasını araştırırdı, anca gündeminden arkasına düşüp sağa sola laf yetiştiriyorlar, millete palavradan demokrasi satıyorlar.