Başbakanlık'ta 'belge' trafiği mi?

Başbakanlık'ta 'belge' trafiği mi?
Başbakanlık'ta 'belge' trafiği mi?

MİTMüsteşarı Emre Taner, iki gün üst üste Başbakanlığı ziyaret etti. FOTOĞRAF: GÜRSEL ESER / AA

ANKARA - Taraf Gazetesi’nde yayımlanan ve AKP ile Fethullan Gülen’i hedef alan ‘İrtica ile Mücadele Eylem Planı’nın yankıları sürerken, Başbakanlık ile Genelkurmay ve MİT arasındaki trafik hızlandı.
MİT Müsteşarı Emre Taner dün olağan görüşme için Başbakanlık’taydı. Ancak Taner, önceki gün de Başbakanlığın ziyaretçileri arasındaydı. Taner’in bu ilk ziyaretinden sadece dört dakika sonra  Genelkurmay Adli Müşaviri Tuğgeneral Çubuklu da Başbakanlığa gelmişti. 35 dakika sonra Tuğgeneral Çubuklu Başbakanlık’tan ayrılırken, MİT Müsteşarı  yarım saat daha kalmıştı.
Taner dün de bu kez haftalık görüşme için Başbakanlık’taydı. Taner, Başbakan Erdoğan’la 45 dakika görüşürken, Başbakanlık’ta üç saat kalması dikkat çekti. Başbakanlığa şeref kapısından  gelen Taner, yan kapıdan çıktı. Görüşmelerin ardından açıklama yapılmadı.   

Başbuğ’la başladı
‘İrtica ile Mücadele Eylem Planı’nın basına yansımasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’la salı günü bir araya gelmişti. Erdoğan’ın davetiyle gerçekleşen  görüşme 80 dakika sürmüştü. Hem Başbakanlık, hem Genelkurmay yetkilileri, perşembe yapılacak olağan görüşmenin Orgeneral Başbuğ’un Balkan gezisi için Ankara’dan ayrılması nedeniyle salı gününe alındığını söylemişti. (Radikal)