Başbakanlıkta silahı şakağına dayadı!

Başbakanlıkta silahı şakağına dayadı!
Başbakanlıkta silahı şakağına dayadı!
Borçları yüzünden bunalıma giren emekli polis memuru Başbakanlık'ta heyecanlı anlar yaşanmasına neden oldu

 

Fevzi KIZILKOYUN

 ANKARA - Başbakanlık merkez binası önünde başına ve göğsüne tabanca dayayarak intihara kalkışan emekli polis memuru Tuncer Aydın’ın borçları yüzünden bunalıma girdiği ve eylemi öncesinde ailesine intihar mektubu bıraktığı ortaya çıktı. Aydın'ın mektubunda, “Çaldığım bütün kapılar yüzüme kapandı. Artık dayanacak gücüm kalmadı. Devletimiz bizi ölüme terk etti. Bize de şerefimizle ölmek düşer” diye yazdığı kaydedildi.

Bakanlar Kurulu toplantısı için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık Merkez Bina’ya gelişinin beklendiği sıralarda, Ardahan doğumlu 50 yaşındaki emekli polis memuru Tuncer Aydın bina önüne gelerek, yetkililerle görüşmek istedi. Ancak muhatap bulamayan emekli polis Aydın, üzerindeki iki tabancadan birini kafasına, diğerini de göğsüne dayayarak intihara kalkıştı. Korumaların ikna çabaları sonucu silahlarını indiren emekli polis Aydın, polis eşliğinde güvenlik amirliğine götürüldü.

 

CUMHURBAŞKANLIĞI VE BAŞBAKANLIĞA MEKTUP

 

Tuncer Aydın'ın, 2005 yılında girdiği kooperatifin, evlerini teslim etmemesi nedeniyle borca girdiği. Borçlarını ödemek için emekli olduğu ancak yine de ekonomik sorunlarını çözemediği belirtildi. Keçirören İlçesi Tepebaşı Mahallesi Çaykara Sokak 4/19 nolu dairede 300 TL kirayla oturan evli 3 çocuk babası Aydın'ın evine borçları nedeniyle icra geldiği kaydedildi. Bunalıma giren Aydın, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne dilekçeyle başvurarak sıkıntılarını dile getirdi. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Serim imzasıyla kendisine gönderilen yazıda Aydın’a kaymakamlığa müracat ederek sorunlarını çözmesi söylendi. Kaymakamlığa yaptığı başvuru da olumsuz sonuçlanan Aydın, evine icra gelmesi üzerine ailesine mektup bırakarak intihar etmek istedi.

Emekli polis memuru Tuncer Aydın’ın Başbakanlığa da başvurarak yardımcı olunmasını istediği, Başbakanlık İltişim Merkezi Daire Başkanvekili İhsan Sarıkoce imzasıyla Aydın’a gönderilen mektupta, “Başbakanlık İletişim Merkezi’ne yapmış olduğunuz müracaatınız incelenmiş olup, talebiniz ile ilgili olarak yapılacak bir işlem bulunmamaktadır” denildiği ortaya çıktı.

 

BİR OĞLU ASKER, BİR OĞLU ÖĞRENCİ

 

Kirada oturan, emekli maaşıyla geçinmeye çalışan Aydın’ın faizleriyle birlikte 20 bin TL borcu olduğu öne sürüldü. 3 çocuk babası olan Aydın’ın 3 oğlundan birisinin üniversite öğrencisi, birisinin asker, diğerinin ise işsiz olduğu kaydedildi. Tuncer Aydın, başbakanlıktaki eyleminden önce ailesine bıraktığı mektupta. “Evime icra geliyor, kiramı, elektirik, su paramı ödeyemiyorum. Ev sahibim ise evden atacak. Bunca yıl devlete hizmet eden birisi olarak şu an çaresiz durumdayım. Çaldığım bütün kapılar yüzüme kapandı. Artık dayanacak gücüm kalmadı. Devletimiz bizi ölüme terk etti. Bize de şerefimizle ölmek düşer” diye yazdığı belirtildi. (dha)