Başbakanlık'ta Suriye zirvesi

Başbakanlık'ta Suriye zirvesi
Başbakanlık'ta Suriye zirvesi
Başbakanlık Resmi konutta Suriye ile olan sınır bölgemizdeki son gelişmeleri ele almak amacıyla yapılan değerlendirme toplantısı sona erdi.

Toplantıda Genelkurmay Başkanı 'nın sınır birlikleri ile ilgili bilgi verdiği öğrenildi. Ayrıca, özerk bölge konusunda oldu-bittiye izin verilmeyeceğinin altı çizildi.

Başbakan Erdoğan başkanlığında yapılan toplantıya İçişleri Bakanı Muammer Güler, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Mili Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan katıldı.

 


  http://www.radikal.com.tr/1143210114321012

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  // - Al Capone

  "özerk bölge konusunda oldu-bittiye izin verilmeyeceğinin altı çizildi." Super Şaka çok begendim. ya siz gerçekten artist siniz - Levent kirca yi bile geride biraktiniz -

  izin isteyen kim? - Efendisiz65

  rojavada oldu bittiye izin yokmuş! ne yapacaksınız, sahiden merak ettim? müdahale etmeyi düşünüyormusunuz? sizi tutan ne? elkaidecileri besleyip besleyip zaten kürtlerin üzerine salıyorsunuz! isterseniz siz girin. sizden korkupsizden çekinen sizden beter olsun! ayrıca kürtler bu güne kadar yaptıkları hangi işte sizden izin aldılar ki bunda da sizden izin alsınlar? oldu bittiye izin vermezlermiş! kimsiniz yahu? bir halkın hak sahibi olması size niye bu kadar dokunuyor? kendi ülkenizden mi korkuyorsunuz sahiden? temeli o kadar sağlam atmadığınızı biliyorsunuz değil mi! kürtleri inkar ederek attığınız bu cumhuriyetin temelinin ne kadar çürük olduğunu görüyor ve korkuyorsunuz. ama korkunun ecele caresi yokmuş hacılar. ya kürtlerle ortak yaşamanın yolunu seçersiniz yada sahiden ortadoğu batağına gırtlağınıza kadar batarsınız. kürdün şu saatten sonra kaybedecek bi şeyi yok haberiniz ola....

  başbakanlıkta suriye zirvesi hk. - fgemak

  THKPC örgüt üyelerinin geçmişte gazete manşetlerine yansıyan padişah bozuntusu sözleri hatırımıza geliyor,şimdi bu zatın Türkiyenin suriye politikasında içine düşürüldüğü duruma buyruk vererek çözüm bulma yerine bakanlar kurulunu toplayıp çözüm arayışına girdiği görülüyor,tebessümle izliyoruz, siyaset sanatını becerecek vizyona sahip olmadıklarını millete emret bakanım oyununu seyrettireceklerine yaptıkların işlerin hesabını verip gidip evlerinde otursalar daha iyi olacağını düşünüyoruz.

  Prensip. - kaşınan adam

  Bu hükümetin ne prensibi var nede cesareti var.Amerikanın arkasına gizlenerek her gün Esad a Eset diye hitap ederek iktidarına ömür biçen Tayyip bey, Amerika arkasından çekilinde birden bire sus pus oldu.Kuzey Suriyede Kürt devletine karşı olduğunu söyleyen ve hafif yollu tehdit dahi eden bu hükümet şundan herkes emin olsunki ilan edlicek Özerk Kürt yönetiminin kılına bile dokunamaz.Çünkü onlarda o cesaret maalesef yok. Şunuda burada yazıyorum bir iki yıl içinde Tayyip bey iktidarda kalırsaki ihtimal vermiyorum, özerk Kürt yönetimi ile canciğer dost olur.Çünkü kuzey Irakta olduğu gibi Suriyedeki Kürtlerin arkasındada İsrail var.Ortadoğuda İsraile rağmen hiç bir şey yapılamaz. İsail olmasa bile hiç bir şey yapamazlar çünkü başta yazdığım gibi cesaretleride yok.

  hele bakın şu arbalara - demlicay2011

  hepside trilyonluk. kardeş ülkeden değiller ama. küfrettikler her fırsatta ahlaksız ve rezil dedikleri avrupanın malları. konuyla ilgili değil ama bu riyakarlığa dayanamıyorum. dünyanın bir kuralı var. o da üret ve kazandır. bunlar bunu bilmeden fasonculukla dünya liderliğine oynuyor. türkiye hariç her işle uğraşıyorlar. zavallılar nasılda arabalara döşenmişler alman olmasa açsınız diye boşuna demiyorum ben. ey millet. bakında utanın. yerli ilaçmış. yerli bimmem neymiş. tam riyakar ve yanıltıcılar.

  Oldu olacak bir de sizden izin alinsaydi - nemzetkozi

  Oldu bittiye izin verilmezmis... iyi hos da sizden izin istiyen hicbir kurd yokki... hem neden istenilsin?! hangi hukukla?! ancak siz yavru el nusralarinizla, bin ladinciklerinizle izin alisveris hukuku uzerine bir iliski gelistirebilirsiniz. zira kurdistan'in 4 parcasindaki kurdlerin hicbiri de, hicbir sekilde somurgecisini takmiyor, takmaz da... siz kendi emirerlerinizle ugrasin, ozgurlesme bilinci uyanmis bir halki hicbir kohnelesmis dusunce ve guc durduramaz.

  Tabi ya - Buffalo Bill

  Oldu bitti olursa napicaz? Isgal mi edicez? Yoksa bi zamanlar Saddam'a "Kuveyt'e gir" diyenler mi diyo size bunlari?