Başbakanlık'tan Taraf gazetesi hakkında suç duyurusu

Başbakanlık'tan Taraf gazetesi hakkında suç duyurusu
Başbakanlık'tan Taraf gazetesi hakkında suç duyurusu
Başbakanlık, MİT ve MGK, 2004 MGK kararlarını açıklayan Taraf gazetesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Başbakanlık, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), 2004 yılında yapılan MGK’da alınan kararları açıklayan Taraf gazetesi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na ayrı ayrı suç duyurusunda bulundu.

Taraf gazetesinden Mehmet Baransu, 28 Kasım’da Taraf gazetesinin manşetinde yer alan haberinde 2004 yılına ait bir MGK belgesini yayınlamıştı. Devam eden dershane tartışmalarının o belgeye dayandığı ve belgede Başbakan dahil dönemin hükümet yetkililerinin imzaları olduğu açıklanmıştı.

Haberin ardından Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Bülent Arınç, açıklanması yasak olan belgeler açıklandığı için yargıyı göreve çağırmıştı.


  http://www.radikal.com.tr/116468911646893

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu bir suçtur. - ordusenel

  Önceden bilinen bir şeyin yeniden gündeme getirilmesi suç oluşturmaz, ancak siz tutarda bu ülkenin güvenliğinde olan ve bilinmesi belirli kişilerle sınırlı bir kararı ortaya koyarsanız ve bunun karşılığı yasalarda suçsa özgürlükten bahsedemezsiniz, yargılanmak ve suçlanmak durumundasınız. Bunu basın özgürlüğü ile açıklayan Kılıçdaroğlu'na söylemek gerekir bu zat devlet adamı ne zaman olacak.

  açıklanması yasakmış... - kaşınan adam

  Birazda önceki söylediklerinizle tutarlı olun.Senelerce sizin tarafınızda olan gazeteler açıklanması yasak olan neler neler yayınladılar.İşinize geldiği için ne savcıya şikayette bulundunuz nede açıklanması yasak diye beyanatta.İşte bu haber tüm topluma aslında sizin ne mal olduğunuzu anlatıyor, diyemi hemen savcılığa şikayette bulunuyorsunuz.

  keser döner ve döner - kısa haber

  AKP iktidarı ve kör destekçileri ancak bu kadar düşebilirler. onlar her zaman rabbena hep bana olacağını sanıyorlardı. baransu'yu sonuna kadar destekliyoruz ve bu suç(!) duyurularının abesle iştigal olduğunu zevkle söylüyoruz. AKP daha beter olacak. Eeee keser döner döner döner....