Başbuğ: Bütün arkadaşların özgürlüğü yakın

Başbuğ: Bütün arkadaşların özgürlüğü yakın
Başbuğ: Bütün arkadaşların özgürlüğü yakın
Cezaevinden tahliye edilen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, özgürlüğünün ilk gününde Beşiktaş'ta tutuklu asker yakınlarına destek olmak için 'Sessiz Çığlık' eylemine katıldı.

Radikal.com.tr - İlker Başbuğ özetle şunları söyledi: “Kar, kış demeden her zaman eşlerinin yanında olan Vardiya Bizde platformunun kadınlarını candan kutluyorum… Benim dün esaret dönemimden kurtulmam bir başlangıçtı. Bunun devamı mutlaka gelecek bundan emin olun… TSK’ya en büyük darbe Balyoz Davası vasıtasıyla vuruldu. 323 silaha arkadaşım bu dava kapsamında ceza aldı.
Ama ümit ediyorum ki onların da özgürlüğü de yakındır.


ENGİN ALAN’IN ARAMIZDA OLMAMASI TBMM’NİN AYIBI


Bu arada özellikle bütün milletvekilleri tutuklu durumda olan, ceza durumda olan bütün milletvekilleri serbest olurken bugün cezaevlerinde bir vekil kaldı. O da Engin Alan… Onun bugün aramızda olmaması her şeyden evvel bana göre TBMM’nin ayıbıdır. 


ALAN’I KULELİ’DEN BERİ TANIRIM


Engin Alan’ı ben Kuleli Askeri Lisesi’nde 15 yaşındayken ben lise-1’deyken Engin ortaokuldaydı, 13 yaşındaydı. Beraber çok yerde görev yaptık. Bugün tek vekilin Balyoz kapsamında cezaevinde olması hepimizin ayıbıdır. Hepimizden evvel de TBMM’nin ayıbıdır.


BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZIN ÖZGÜRLÜĞÜ YAKIN


Bugün bu yağmur altında buraya gelip destek veren herkese candan teşekkür ediyorum. Balyoz Davası’ndaki arkadaşlarımız bütün arkadaşlarımızın özgürlüğü yakındır. Burada hep beraber onları kucaklayacağız.
İmza gününde kuyruk oldu
İSTANBUL - Silivri Cezaevi'nden dün tahliye olan Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, 'Sessiz Çığlık' eylemine katıldıktan sonra Levent'teki bir alışveriş merkezinde düzenlenen imza törenine katıldı. Başbuğ, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. İmza törenine Başbuğ'un yanı sıra Uğur Dündar, Yılmaz Özdil, Nedim Şener, Ruhat Mengi, Rutkay Aziz, Tarık Akan ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da katıldı.
Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, “Suçlamalara Karşı Gerçekler" adlı kitabıyla "Er Mektubu Görülmüştür" adlı kitapları imzaladı.
AVM içinde ve önünde uzun kuyruk oluşturan vatandaşlar oldukça heyecanlı ve Başbuğ'un dün akşam Silivri Cezaevi'nden tahliye edilmesinden dolayı sevinçli olduklarını dile getirdi. Öte yandan kitaplarını imzalatmak için bekleyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. (Arzu KAYA-İdris TİFTİKÇİ/DHA)