Başbuğ'dan açıklama: Ciddiye almadım

Başbuğ'dan açıklama: Ciddiye almadım
Başbuğ'dan açıklama: Ciddiye almadım
Ergenekon davası hükümlüsü eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Silivri Cezaevi'nde bulunan MHP Milletvekili Engin Alan'ı ziyaret etti. Ziyaret sonrası Başbuğ, gerekçeli kararı açıklayan mahkemeyi suçladı: Artık yeter deyin!

Radikal.com.tr - Başbuğ, cezaevi önünde şu açıklamayı yaptı: “Engin Alan her zaman olduğu gibi kendi tabiriyle bomba gibi. Biz de kendisini bomba gibi gördük. Alan kimdir diye sorarsanız... Ben şöyle tanımlıyorum: Engin Alan 11 yaşında Türk ordusunun şerefli üniformasını giyen ve 40 yıl şerefiyle tamamlayan TSK'ya değerli hizmetlerde bulunan, emekli olduktan sonra MHP2den vekil seçimlerinde aday gösterilen, YSK tarafından seçime girmesinde engel görülmeyen, seçime giren ve Türk halkının oylarıyla vekil seçilen ama bugün Meclis'te bulunmayan tek milletvekili.

ALAN BU SÜRECİN KAHRAMANLARINDAN BİRİ

Bugün Engin Alan yaşanılan hukuk cinayetleri süresinde adeta simge olmuş arkadaşlarımızdan birisi. Alan için saydığımız nitelikler TSK mensubu olan diğer arkadaşlarım da aynı niteliklere sahip. Engin Alan bu sürecin kahramanlarından bir tanesi.
Bugün Engin Alan’ın ve diğer bütün silah arkadaşlarımızın cezaevlerinde tutsak oluşu sadece onlara yönelik yapılan bir saldırı değildir. Bu TSK’ya ve bunun yanında altını çiziyorum Türk milletinin iradesine yapılan bir saldırıdır.

Ergenekon'un gerekçeli kararı 'korsan' iddiası


ARTIK YETER DEYİN…

 Bu saldırılar bu şeyler sadece kişilere değil, Türk milletine yönelik saldırıdır. Artık Balyoz sdüreci olmak üzere diğer casusluk davaları da dahil olmak üzere tutsak bulunanların artık son noktasındayız diye düşünüyorum.
Artık yeter deyin! Bugün Ankara ’ya gelirken çok sayıda telefon aldım. Telefonların nedeni de; Kaldırılan tarih olan bir mahkemenin 8 ay sonra açıkladığı gerekçeli karar var. Basından arayarak veya bana ulaşmak üzere arayarak ne düşündüğümü bilmek istediler: Ben özel yetkili savcıların hazırladığı iddianameyi ciddiye almadım. Özel yetkili mahkemenin 5 Ağustos 2013 günü vermiş olduğu kararı da ciddiye almadım. Bana bu soruyu sormayın. Ban lütfen kalkıp bana gerekçeli karar hakkında ne düşündüğümü sormayın. Ciddiye almıyorum. Zamanınızı harcamayın.

Ergenekon mahkemesi: Bazı uzantılar için yeni soruşturma gerekli

116 BİN SAYFA YAZSANIZ KARARI SAVUNAMAZSINIZ

16 bin sayfalık gerekçeli karar hazırlamışlar. Ben onlara acıyayım mı kelime bulamıyorum. Sayın mahkeme üyeleri 16 bin sayfa değil 116 bin sayfa da gerekçe yazsanız siz o kararı savunamazsınız."

Hayati Yazıcı: Hükümler nereye oturmuş, merak ediyorumALAN: ANAYASA MAHKEMESİ’Nİ NOT ETTİM

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof.Dr. Metin Feyzioğlu da şunları söyledi: “Engin Alan’dan mesaj getirdim: Sabahat Tuncel'le aynı birebir aynı durumda olduğu halde AYM'nin kendi durumuyla ilgili karar vermediğini not ettiğini kaydetmiştir. Kendiyle ilgili her hangi bir talebinin olmadığını özellikle ifade etmiştir. Kendisini mahkum olarak görmediğini ve zindan da çalışmaya devam ettiğini kaydetmiştir. Atatürk 'ün önderliğinde Türk milleti bu sınavdan da başarıyla çıkacaktır. Balyoz mağdurları mutlaka özgürlüklerine kavuşacaklardır. Benim vasıtamla sizlere iletmemi istemiştir, bana da bu şerefli isteği yerine getirmek kalmıştır.Hurşit Tolon’la ilgili önemli bir husus var. Bu kargaşada gözden kaçmıştır. Tolon’un tahliyesiyle ilgili tahliye talebinin reddi kararı ibretliktir.  Mahkeme başkanı Tolon’un mutlaka tahliye edilmesi gerektiğini belirtirken şunu demiştir: Bu davada tek aleyhinde kanır gizli tanıktır, davanın da sanığıdır. Gizli tanığın söylediği dosyada hiçbir şeyle desteklenmemiştir. Buna rağmen tahliye talebi reddedilmişti.  Balyoz’da özgürlük yolunun açılmasını bekliyoruz."

Ergenekon kararı: Başbuğ'a terörist demedik ama hukuk terör suçlusu der